Pereiti į pagrindinį turinį

Kas naujo parodoje „Ką pasėsi“?

2015-03-26 09:50
DMN inf.

Šiandien Aleksandro Stulginskio universitete prasidėjo jubiliejinė 20-oji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2015“. Paroda vyks kovo 26–28 dienomis.

Paroda "Ką pasėsi 2015"

Šiandien Aleksandro Stulginskio universitete prasidėjo jubiliejinė 20-oji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2015“. Paroda vyks kovo 26–28 dienomis.

„Augink savo kraštą“ – su tokiu šūkiu Žemės ūkio ministerija šiemet dalyvauja parodoje. Anot žemės ūkio ministro patarėjos Jolantos Butkevičienės, šia akcija norima atkreipti žmonių dėmesį į vietinės gamybos produktus, paskatinti juos valgyti šviežią, sveiką ir kokybišką maistą, labiau rūpintis savo sveikata, o kartu ir šalies ekonomine gerove. Kiekvienas iš mūsų galime ginti ir auginti savo šalies ekonomiką, tereikia tik kiek pakoreguoti savo kasdienius įpročius ir rinktis vartoti produktus, užaugintus šalia mūsų.

J. Butkevičienė taip pat atkreipė dėmesį, jog parodoje pristatoma Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programa, žadama atsakyti į visus žmones dominančius klausimus – kas, kur, kodėl, kaip. Ji pažymėjo, jog šiemet parodoje nauja tai, kad mūsų verslininkai bus mokomi, kaip patekti į kitų šalių rinkas.

„Parodoje dalyvauja Jungtinių Amerikos valstijų ekspertai, kurie labai konkrečiai atsakys į klausimus, nuo ko pradėti, ką daryti, kokių veiksmų imtis, kad lietuviškas pienas, duona, mėsa būtų patrauklūs JAV rinkai“, – pabrėžė J. Butkevičienė.

Aleksandro Stulginskio universiteto Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius doc. dr. Virginijus Venskutonis atkreipė dėmesį, jog per 20 parodos gyvavimo metų ši paroda pakeitė savo struktūrą, išvaizdą, labai smarkiai išsiplėtė ir dar labiau plėsis kitais metais, kai abi parodos – „Ką pasėsi“ ir „AgroBalt“ vyks kartu.

„Patirtis liudija, jog kasmet parodos ekspozicijos atsinaujina net 80 proc., nes kasmet atsiranda labai daug naujovių“, – sakė V. Venskutonis.

Parodos lankytojai ir dalyviai gali susipažinti su naujausiais žemės ūkio pasiekimais. Savo gaminius pristato apie 500 dalyvių –  firmų ir organizacijų, smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Šešiolika bendrovių atvyko iš užsienio – Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos. 

Gausiausia parodoje – žemės ūkio technikos ekspozicija. Organizatoriai žada ir įvairiapuses naujausias technologijas, fermų įrangą ir produktus gyvulininkystei demonstruojančias ekspozicijas. Vis daugiau firmų pristato naujoves vandentvarkos ir šilumos ūkio įrangos srityse, didėja trąšų ir augalų apsaugos priemonių pasiūla.

Aleksandro Stulginskio universiteto Mokslo ir technologijų parko Parodų organizavimo centro vadovė Birutė Steikūnienė teigė, jog vienos ekspozicijos kaina siekia apie 4 mln. eurų, o, tarkim, vienas eksponatas – pašarų smulkintuvas, kuris bus parduotas ūkininkams, kainuoja apie 508 tūkst. eurų. 

„Tai liudija, kokia gera yra šiuo metu Lietuvos žemės ūkio padėtis, nors augti, žinoma, visuomet yra kur“, – tvirtino B. Steikūnienė. Parodų organizavimo centro vadovė taip pat pastebėjo, jog kaimo plėtros programos parama labai įsuko bendruomenių plėtros ratą, todėl jos aktyviai dalyvauja parodoje su smulkiaisiais verslais.

Kaip ir kasmet, parodos lankytojų laukia ypač gausi šviečiamoji programa. Žemės ūkio ministerija aktyviai dalyvauja šioje programoje ir pristato žemės ūkio politiką, tačiau daug ir kitokios tematikos renginių. Keturiasdešimt du seminarai apims pačias įvairiausias temas, nuo gerosios patirties sklaidos iki Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos. Gausu ir bendresnių temų, gvildenančių nevyriausybinių organizacijų kūrimo, šilto būsto ar ūkio valdymo programas.

Parodoje taip pat aktyviai dalyvauja Aleksandro Stulginskio universiteto studentai, kurie turi unikalią galimybę vienoje vietoje susipažinti su daugybe parodos eksponatų: technika, trąšomis, sėklomis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra