Pereiti į pagrindinį turinį

Kaunas modernių verslo centrų pasiūla pradės vytis Vilnių

2019-02-05 09:32
DMN inf.

Vos 100 kilometrų skiriami Vilnius ir Kaunas yra šalies lyderiai pagal verslo centrų koncentraciją. Tačiau jei Vilnius biurų rinkos prisotinimu 3 kartus atsilieka nuo panašaus dydžio Krokuvos kaimyninėje Lenkijoje, tai Kaunas savo ruožtu triskart atsilieka nuo Vilniaus.

Ekspertų nuomone, būtent Kaunas turi daugiausia galimybių pademonstruoti suspaustos spyruoklės efektą ir tapti geidžiamu karštuoju tašku kompanijoms, besikuriančioms Lietuvoje arba norinčioms čia plėsti veiklą.

„Laikinoji sostinė turi milžinišką potencialą auginti verslo centrų ploto pasiūlą. Šiuo metu antrame pagal dydį Lietuvos mieste verslo centruose dirba tik maždaug 8 žmonės iš tūkstančio, Vilniuje – 23, o Krokuvoje šis rodiklis viršija 73-is. Vertinant Kauno infrastruktūrą, susisiekimo patogumą ir išnaudojant visus didmiesčio privalumus, belieka konstatuoti, kad biurų paskirties patalpų pasiūla čia neišvengiamai sparčiai augs“, – sako SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) inovacijų bendrovės „Urban Inventors“ vadovas Lionginas Šepetys.

Pasak jo, Kaunas verslo centrų kokybės atžvilgiu iki šiol smarkiai atsiliko nuo Vilniaus – dar maždaug prieš porą metų čia buvo galima rinktis tik iš žemesnės, t.y. B klasės biurų.

Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Newsec“ prognozuoja, kad A klasės biurų dalis Kauno verslo centrų rinkoje išaugs daugiau nei tris kartus – nuo 6 proc. 2018-aisiais iki 20 proc. šių metų pabaigoje.

Verslo centrą BLC plečiančios ir kartu su kita SBA įmone „Capitalica Asset Management“ antrąjį „Kauno Doko“ plėtros etapą baigiančios „Urban Inventors“ vadovas atkreipia dėmesį, kad komercinio nekilnojamojo turto segmentas Kaune daugiausiai auga dėl to, kad rinka yra akivaizdžiai neprisotinta – pastatyti biurai užsipildo gana greitai.

„Didėjanti biurų ploto pasiūla nerimo nekelia, nes daugiau kaip trečdalis šiemet suplanuotų atidaryti verslo centrų ploto jau išnuomota – išankstinės nuomos sutartys tampa įprasta praktika Kaune. Šiuo metu Kauno biurų rinka intensyviai plečiasi – naujų biurų pasiūla šiame mieste artimiausioje ateityje dar sparčiai augs. Palyginus, prieš kelerius metus laikinosios sostinės biurų rinka dar stagnavo – buvo vystomi tik pavieniai verslo centrų projektai, o A klasės biurų iš vis nebuvo. Dabar sparčiai auganti naujo kokybiško ploto pasiūla yra bręstančios rinkos požymis“, – nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ Kauno biurų rinkos apžvalgoje „Kaunas Office Outlook“ teigia analitikas Gintaras Toločka.

Pasak jo, Kaune nuomininkams aktuali tampa ne tik kaina, bet ir papildomi veiksniai – pastato kokybė, dizainas, prestižas, vieta, kiti pastato nuomininkai ir panašiai.

„Tai neabejotinai susiję ir su tarptautinių, užsienio kapitalo kompanijų plėtra. Žengdamos į Kauną jos diktuoja naują biurų kokybės standartą, kuris laikui bėgant pakeis miesto komercinio turto rinką. Patys statydami A klasės biurus – „Kauno doką“, BLC, pastebime, kad vis aukštesnius reikalavimus darbo vietai bei reprezentatyvumui ima kelti ir vietos verslas, aktyviai besidomintis nuomos galimybėmis“, – sako L. Šepetys.

Pasak jo, NT plėtotojai Kaune jau siūlo įvairaus ploto ir išplanavimo patalpas skirtingiems poreikiams – nuo didelių kompanijų iki nedidelių, bet šiuolaikiškų bendradarbystės erdvių. Be to, naujos statybos verslo centrai Kaune pasižymi aukšta energetine klase, todėl nuomininkai vertina ne tik jų komfortą, bet ir mažesnius išlaikymo kaštus.

„Urban Inventors“ vadovas prognozuoja, kad šalia centro esančiuose Kauno gyvenamuosiuose rajonuose diegiami infrastruktūriniai sprendimai nekilnojamojo turto plėtotojų dėmesį sutelks į naujas teritorijas. Viena jų – M. K. Čiurlionio koncertų centras Nemuno kairiajame krante, šalia Aleksoto tilto, H. ir O. Minkovskių gatvėje.

Laikinoji sostinė turi milžinišką potencialą auginti verslo centrų ploto pasiūlą.

„Judesio komercinio nekilnojamojo turto rinkoje pačiame Kauno centre ir toliau netrūks, tačiau vystytojų dėmesys jau krypsta į perspektyvias teritorijas, kuriose planuojamos tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus investicijos. Neabejoju, kad jau šiemet sulauksime įdomių naujienų ir skelbiamų planų“, – sako L. Šepetys.

SBA grupės valdoma NT inovacijų bendrovė „Urban Inventors“ Kaune pernai investavo 15,5 mln. EUR, šiemet bendrovės investicijos laikinojoje sostinėje sieks 19 mln. EUR.

SBA yra viena didžiausių lietuviško kapitalo verslo grupių. Jai priklauso NT inovacijų bendrovė „Urban Inventors“, Vilniuje plėtojanti verslo centrus „Green Hall“ ir BLC Kaune, investicijų valdymo bendrovė „Capitalica Asset Management“, „SBA baldų kompanija“, valdanti bendroves „Klaipėdos baldai“, „Šilutės baldai“, „Visagino linija“, „Germanika“ ir „Mebelain“, taip pat „Kauno baldai“, „Utenos trikotažo“ grupė su bendrovėmis „Šatrija“ ir „Mrija“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų