Iki 19 a. vilpišiai buvo natūrali Lietuvos ekosistemos dalis. Miškinės katės išnyko, nes buvo intensyviai medžiojamos. Manyta, kad jos kelia grėsmę smulkesniems žvėreliams ir ant žemės lizdus sukantiems paukščiams.
Lietuvoje šiuo metu vilpišių yra vos keturi. Visi jie Kaune, Lietuvos zoologijos sode. Pirmosios katės sode pradėtos laikyti prieš 29 metus. Jos atkeliavo iš užsienio.
Nors rūšis tarptautinėje Raudonojoje knygoje paskelbta kaip nekelianti susirūpinimo, daugelyje Europos šalių miškinės katės retos arba yra prie išnykimo ribos.
Įdomu dar ir tai, kad prieš 10 tūkst. metų iš jų kilo visos 48 šiandien žinomos naminių kačių veislės.
Be to, kad Lietuvos zoologijos sode, kuris ruošiasi rekonstrukcijai, vis gimsta jauniklių, sodas nustebino niekur Europoje analogo neturinčiu projektu.
Lankytojai išmaniaisiais telefonais nuskanavę specialų kodą įsijungs programėlę, kur su jais pokalbį pradės žirafos, raganosės iguanos, arktiniai vilkai ir baltosios pelėdos. Tokių pokalbių poreikis atsirado todėl, kad žmonės nori sužinoti apie gyvūnus, tačiau dažnai neskiria laiko perskaityti informacinių lentelių šalia voljerų.
Sodo lankytojai šią naujovę priima skirtingai. Vieniems tai atrodo smagi pramoga ir edukacija, kitiems atrodo keista tokiu būdu bendrauti su gyvūnu. Lankytojus labiausiai domina įdomiausi faktai apie gyvūnų biologiją, elgseną, kur jie gyvena, kuo minta, kokie vardai ir iš kur atvykę.
Naujausi komentarai