Išlydėti urną su V. Šustausko palaikais iš Kauno Jonavos gatvėje įsikūrusių laidojimo rūmų „Tylos namai“ susirinko apie pusšimtis žmonių. Kai kurie jų rankose laikė Lietuvos vėliavas.
„V. Šustauskas – tautos, valstybės žmogus, dėl to ir atvažiavau jo išlydėti su vėliava“, – tikino politiką su trispalve išlydėjęs Vilmantas Povilaitis.
Tarp susirinkusiųjų buvo matyti politikų: konservatorė Vincė Vaidevutė Margevičienė, jaunalietuvis Stanislovas Buškevičius, vienas iš Naujosios sąjungos (socialliberalų) partijos steigėjų Pranas Paškevičius.
LNK turinys:
„Kodėl atėjau išlydėti V. Šustausko? O jūs dešimt Dievo įsakymų žinote? Vienas jų – mirusįjį palaidoti. Be to, šitas žmogus nieko blogo Lietuvai nepadarė, kaip tik priešingai. Kaip jis sugebėjo, taip to ir siekė. Bet jis norėjo visiems lietuviams geresnio gyvenimo ir kad Lietuva klestėtų. Vien už tai jam pagarba“, – sakė P. Paškevičius.
Simono Baltušio nuotr.
„Tai yra žmoniškumas. Jei žmogų pažinojai – privalu atiduoti pagarbą. Be to, mes daug metų buvome bendražygiai, draugai. Kai aš su juo susipažinau 1989 m., jis buvo Lietuvos laisvės lygos Kauno skyriaus narys, aš – Jaunosios Lietuvos narys. Mes dažnai kartu darydavome mitingus, eisenas“, – pasakojo S. Buškevičius.
V. Šustauskas, tituluotas „Ubagų karaliumi“, labiausiai išgarsėjo „Ubagų žygiais“ ir „Ubagų baliais“, rengtais kaip protestas prieš Vilniuje vykdavusius prabangius Vienos pokylius.
Atsisveikinant su velioniu, buvo matyti ir šių žygių dalyvių.
„Lenkiu galvą prieš V. Šustauską. Žiauriai gaila, kad iš jo padarė klouną. Jis buvo tikras, pats geriausias Kauno meras iš kada nors buvusių. Geriausias, nes tuo baisiu turto grąžinimo laiku jis pasakė: „Kol aš būsiu meras, nė vienas namas su jame gyvenančiais žmonėmis nebus atiduotas savininkų palikuonių terorui“. Taip jis ir darė, dėl to ir posto neteko“, – tikino viena iš „Ubagų žygio“ dalyvių Albina Adomonienė.
Jis buvo tikras, pats geriausias Kauno meras iš kada nors buvusių.
Kartu su ja atėjusi Zita tikino „Ubagų žygiuose“ nedalyvaudavusi, bet išlydinti V. Šustauską, nes jį nuo jaunystės pažinojusi. „Mes kilę iš to paties krašto: aš – iš Tauragės rajono, jis – iš Kražių. Jaunystėje susitikdavome šokiuose“, – pasakojo Zita.
V. Šusauskas garsėjo įvairiais skandalais, draugyste su nusikalstamo pasaulio atstovais. 2000 m. balandį politikas buvo išrinktas Kauno miesto meru, tačiau šias pareigas ėjo tik pusmetį, kol pateko į Seimą. Nors miestui V. Šustauskas vadovavo trumpai, apie tai būtų galima parašyti vadovėlį, kaip nedera elgtis merui.
Jo gyvenimas buvo pilnas amerikietiškų kalnelių. Pavyzdžiui, baigęs kadenciją Seime ir tapęs bedarbiu, V. Šustauskas ėmėsi taksisto darbo.
Simono Baltušio nuotr.
V. V. Margevičienė prisiminė Kauno miesto taryboje dirbusi kartu su V. Šustausku 1995–1997 m. „Tada miesto meras buvo mūsiškis – Vladas Katkevičius. Mes sugebėjome susitarti ir su V. Šustausku, ir su S. Buškevičiumi, ir su socialdemokratais. V. Šustauskas visada garsiai prikalbėjęs paskui sakydavo: „Na gerai, jeigu reikia – darom taip, kaip jūs sakot“. Man patiko, kad V. Šustauskas nevyniodavo žodžių į vatą. Jei jam kas nepatikdavo – sakydavo tiesiai šviesiai. Pabendraudavome ir kai jis jau nebebuvo politiku, dirbo taksistu. Mūsų būstinė – Laisvės alėjoje, o jis ten šalia dažnai stovėdavo, laukdamas klientų. Pamatęs mane, jis visada pašaukdavo – sustodavau, pasišnekėdavome“, – pasakojo V. V. Margevičienė.
Urną su V. Šustausko palaikais iš Kauno į Kražių kapines išlydėjo keliolikos automobilių kolona.
Šeštadienio popietę V. Šustauskas palaidotas Kražių kapinėse.
Naujausi komentarai