Pereiti į pagrindinį turinį

Kauniečiai dėl Japonijos nelaimių padarinių nesibaimina (apklausa)

2011-03-14 19:59
Kauniečiai dėl Japonijos nelaimių padarinių nesibaimina (apklausa)
Kauniečiai dėl Japonijos nelaimių padarinių nesibaimina (apklausa) / Scanpix nuotr.

Sulaikę kvapą kauniečiai, kaip ir viso pasaulio žmonės, stebi, kuo baigsis žemės drebėjimo sukelti incidentai Japonijos atominėse jėgainėse.

Nors dauguma Kauno gatvėse kalbintų praeivių dar mena Černobylio tragediją, jie nesibaimina, kad branduolinė šmėkla gali sugrįžti. Žymi dalis apklaustųjų tiki, kad Japoniją sukrėtusios nelaimės neturės jokių neigiamų padarinių nei Lietuvos ekonomikai, nei žmonių sveikatai.

Nors daugelis apklaustųjų nesibaimina dėl pavojingų medžiagų kiekio padidėjimo atmosferoje, tačiau neatmeta tikimybės, jog įvairios institucijos apie kilusias grėsmes lietuviams nutyli.

Zenonas Pranckevičius, pensininkas:
Seku naujienas ir skaičiuoju aukas Japonijoje. Tikiu viskuo, kas parašyta žiniasklaidos priemonėse, tad ir dėl savo sveikatos nesibaiminu. Kaune jau ir taip oras yra kenksmingas sveikatai, tad labiau nuodingu jis jau netaps – pažiūrėkite, Laisvės alėjoje jau net ir žvirblių nematysi. Nemanau, kad įvairios institucijos slepia informaciją apie oro užterštumą – čia ne tas atvejis, kuris buvo sprogus Černobylio atominei elektrinei. Tada viskas buvo užslaptinta. Beje, padidėjusios radiacijos Japonijoje valdžia niekaip nepaslėps – jie visi ten įbauginti. Tai nėra ko baimintis. Atsisakyti branduolinės energetikos negalime, juk tai pats pigiausias ir saugiausias būdas gauti energiją.

Ignas Melnikas, moksleivis:
Manau, kad kažkokią dalį informacijos apie oro užterštumą atsakingos institucijos slepia. Juk ir nurodomas aukų kiekis nėra tikslus, tad ir informacija nėra tiksli skleidžiama. Nebaisu, kad kvėpuojame užterštu oru, tačiau nejauku, kad neturime visos informacijos apie tikrąją padėtį. Atsisakyti branduolinės energetikos nereikia, nes pavojus žmonėms kyla tik tuomet, kai elektrinės yra pastatomos ant seisminių zonų, kurios ir sukelia tuos sprogimus. Tačiau Lietuvai nereikia baimintis – Japonija yra per toli, kad pajustume neigiamas pasekmes.

Denisas Bondorenko, vitražo specialistas:
Kai atsitiko nelaimė, žvejojau, tad ilgai apie jas nežinojau. Tačiau dabar jau žinau šiokias tokias nuogirdas. Labai baisu, kad aukšti pareigūnai slepia informaciją apie radioaktyviomis dalelėmis užkrėstą orą. Nes jie, be abejo, slepia, kitaip ir negali būti, juk ir sprogus Černobylio elektrinei ilgai buvo tylima. Nežinau, kaip apsisaugoti nuo užteršto oro, gal bėgčiau į rūsį. Bet žiūrėčiau, ką pataria specialistai.

Gintarė, studentė:
Manau, kad tikros tiesos įvairios institucijos nesako: juk ir sprogus Černobylio elektrinei buvo aiškinama, kad lietuviams nėra jokios grėsmės, vėliau paaiškėjo, kad radioaktyvūs debesys porą kartų apėjo aplink pasaulį. Tačiau Japonija yra gana toli, tad vargu, ar oras Lietuvoje bus labai užterštas, nes tos pavojingos dalelės per tokį milžinišką atstumą turėtų prasisklaidyti. Žinau, kad jodas padeda apsisaugoti nuo užteršto oro.

Giedrius, kaunietis:
Lietuvoje tikrai yra padidėjusių radioaktyvių dalelių kiekis ore, tad nieko čia nenuslėpsi. Aš labai daug matau sąsajų tarp Japonijos ir Černobylio įvykių, tik oro tarša dabar gal yra šiek tiek mažesnė. Manau, kad Lietuvos Japonijos teršalai nepasieks, tačiau radioaktyvumo lygis tikrai padidės, nes čia yra grandininė reakcija. Jokios institucijos neinformuoja, kaip elgtis tuo atveju, kai sprogsta atominės elektrinės. Maždaug nutuokiu, kaip reikėtų apsaugoti sveikatą – vengčiau eiti į lauką, pieno produktų daugiau vartočiau, gerčiau daugiau vitaminų – tačiau jokių patarimų iš atsakingų institucijų nesu girdėjęs. Atsisakyti branduolinės energetikos? Tada grįžtume į Akmens amžių, nes branduolinė energetika yra ateitis. Juk nieko geresnio negalime sugalvoti – viena atominė elektrinė atstoja daugybę hidroelektrinių.

Valdemaras, inžinierius:
 Sekame šias naujienas: skaitome ir Lietuvos, ir užsienio žiniasklaidą. Tik sužinojus apie šią nelaimę sekiau kiekvieną žinią – siaubas, juk ir žmonių gaila. Sakoma, kad radioaktyvios dalelės iki Lietuvos niekaip neatkeliaus, nes vėjas pučia Atlanto link. Aš tikiu informacija, kad Lietuvai pavojaus nėra. Juk atstumas yra didelis, vėjo krypties nepameluos, tuo labiau viso pasaulio institucijoms per daug darbo būtų meluoti. Kaip apsisaugoti? Geriausia žinoti, kada gerti raudoną vyną. Jokios kaukės ar respiratoriai nepadės, į rūsį lįsti irgi nereikia. Atsisakyti branduolinės energetikos pasaulyje yra neįmanoma, kadangi nėra alternatyvių variantų. Juk tai pats saugiausias ir efektyviausias būdas.

Irena, kaunietė:
Labai baisu, tačiau nemanau, kad Lietuvai gresia kokie pavojai. Aš manau, kad Japonijoje tai tikrai oras užterštas, o Lietuvos nepasieks tos nuodingos medžiagos. Turbūt žinočiau, kaip apsisaugoti nuo užteršto oro – pieno tikrai negerčiau, kitomis priemonėmis saugočiausi.

Vytė, medikė:
Neduok Dieve, čia pasaulio pabaiga. Japonija yra per toli nuo Lietuvos, kad mūsų sveikatai kiltų pavojus, o juk ir Japonijoje nedidelė radiacija. Jei pasklistų žinia, kad oras Lietuvoje yra labai užterštas, tai stengčiausi mažiau eiti į lauką.

 

 

Rasa, teisininkė:
Seku šiek tiek įvykius. Baisu, kad oras užterštas ir Lietuvoje. Daugelis institucijų slepia informaciją kitais klausimais, tai manau ir nutyli tikrą padėtį ir apie įvykius Japonijoje.
 

 

 

 

 

 

Agnė, studentė:
Aš manau, kad institucijos slepia informaciją apie oro terštumą, Viskas slaptai vyksta – Japonijoje įvykusių nelaimių pasekmės gali pasiekti ir Lietuvą. Beje, universitete per paskaitą sakė, kad Ignalinos elektrinė irgi yra ant seisminės zonos, tad ir pas mus gali įvykti visokių nelaimių. Norint apsaugoti savo sveikatą nuo užteršto oro reikėtų gerti pieną su jodu. Manau, kad reikia pasauliui atsisakyti branduolinės energetikos, nes juk galime panaudoti vandenį energijai ir elektrai išgauti - vėjo jėgaines ir saulės energiją panaudoti tikslingai.

 

Akvilė, studentė:
Gaila japonų, o savęs – ne, nes mums šios nelaimės neturės jokios įtakos. Japonija per toli nuo Lietuvos. Tačiau jei padidėtų oro užterštumas, reikėtų nešioti apsaugines kaukes, kambariuose statyti indus su vandeniu, kad ištrauktų radioaktyvumą. Kol kas nesibaiminu, bet įvykius seku.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų