„Kai lapai nukrenta, norisi jaukumo, kodėl kalėdinės dvasios neįnešti anksčiau. Žmonės dovanas perka anksčiau, nuo vasaros ateina ir sako, kad čia bus Kalėdoms“, – kalbėjo dizaineris Mantas Mackevičius.
Kauniečiai taip skatina bendruomeniškumą.
„Tai mus sujungia, sustiprina bendruomenę, žmonės ateina, kalbasi, gaunasi vieta pabendrauti žmonėms“, – šnekėjo dizaineris.
Vietiniai, prisidėję prie tokios iniciatyvos, sako, kad vien eglės kvapas jau sukuria šventę.
LNK stop kadras.
„Kiekvienas praeivis praeina su vaikais, užkabina žaisliuką, tai labai smagu ir šilta“, – teigė pašnekovas.
„Aš nuo gruodžio mėnesio pradedu švęsti Kalėdas. Manau, jau tinkamas metas po kitų švenčių“, – sakė kitas pašnekovas.
Kol vieni puošia miestą, kiti perka egles į namus. Kaunietė Vanesa Stankaitienė su šeima apžiūrinėjo, kuri žaliaskarė kurs šventę namuose.
„Norisi anksčiau tos kalėdinės atmosferos, džiaugsmo, papuošimo, slogi atmosfera, norisi džiaugsmo tokio labiau“, – pabrėžė V. Stankaitienė.
Išsirinkti kalėdinę puošmeną – itin atsakingas momentas.
„Norėtųsi apsižiūrėti, išsirinkti gražiausią, ką statysime. Labai svarbus momentas prieš Kalėdas išsirinkti tą vienintelę, kas šiais metais mus džiugins“, – kalbėjo kaunietė Vanesa.
Vanesa – ne vienintelė eglę į namus nešanti dar lapkričio pradžioje. Kalėdų plantacijos šeimininkė sakė, kad šie metai muša ankstyvumo rekordus.
„Kadangi eglutė Kaune įžiebiama anksčiausiai, jau nuo rugsėjo antros pusės pradėjo domėtis, rezervuoti netgi, užsisakyti“, – tikino Kalėdų eglių plantacijos šeimininkė Daiva Eidikienė.
LNK stop kadras.
Pasirodė ir nauja tendencija, kai žmonės namuose puošia ne vieną eglę. Yra ir tokių, kurie likus keliems mėnesiams iki Kalėdų puošia vieną, o šventėms artėjant, perką naują ir perpuošia.
„Jau ėmė grupę augalų nuo pušų iki pat eglučių“, – pasakojo D. Eidikienė.
Visgi, eglę pasipuošus du mėnesius iki Kalėdų, ji gali nudžiūti, jei nebus tinkamų sąlygų.
„Statyti kuo įmanoma toliau nuo radiatoriaus, jeigu šildomos grindys, dėti, kad nebūtų tiesioginė kaitra, apdėti staltiesėle, vandenukas, drėgmė, ne tik pilti į stovą, bet ir papildomai papurkšti per spygliukus“, – patarimais dalijosi Kalėdų eglių specialistas Matas Vaicekauskas.
Paaiškėjo, kokios žaliaskarių kainos.
„Metras nuo 7 iki 10 eurų. Paskui skirstome, ar kirsta, ar vazone, labai nuo daug ko priklauso“, – tvirtino D. Eidikienė.
Žmonės ne tik anksčiau puošiasi, bet ir nori prabangos.
„Ypač pernai buvo klausimų, ar turime aukštesnę, lubos 280 cm, kad būtų eglė 260 cm“, – pabrėžė Kalėdų eglių specialistas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Kalėdų eglių specialistas, paklaustas, ar nori prabangesnių, atsakė: „Kėnių, eglių sesių, noras irgi pakankamai didelis.“
Europoje egles laukinėje gamtoje sparčiai naikina žievėgraužiai tipografai, šie medžiai nyksta ir Lietuvoje, tačiau, pasak augintojų, grėsmė Kalėdoms nekyla.
„Plantacijose eglės neišnyks, nes plantacijos tvarios ir ekologiškos. Plantacija nuolat prižiūrima ir stebima augalininkystės tarnybos“, – nurodė D. Eidikienė.
(be temos)
(be temos)