Pavasarinės saulės ir meilės mišinys sukelia neįtikėtinas chemines reakcijas ir psichologinius procesus. Tą įrodo gatvėse burkuojančių porelių gausa.
Nors daugelis įsimylėjėlių verčiasi per galvą stengdamiesi įtikti savo antrosioms pusėms vasario 14–ąją, vis dėlto realioji jų situacija ima aiškėti pradėjus šildyti pavasario saulei. Mat pavasarį bunda ne tik gamta, bet ir per žiemą šviesos, vitaminų, judėjimo trūkumo išsekintas žmogaus organizmas. Suaktyvėję sudėtingi procesai veikia ne tik paukščius, kates, ar kitus gyvūnus. Hormonų siausmas pakursto ir žmogaus instinktus. Pasak medikų, po žiemos suaktyvėja smegenų kamieninės dalies veikla, lytinį potraukį sukeliančių hormonų gamyba. Dėl to pavasarį merginos ar moterys labiausiai ieško stiprių fizinių savybių turinčio partnerio. Moteriškasis pradas ragina ieškoti to, kas gali pradėti sveikus, stiprius palikuonis. Praėjus hormonų audroms, moteris labiau traukia ramesni, protinėmis savybėmis, išsilavinimu pasižymintys vyrai, nes jie labiau tinka atsakingo tėvo rolei.
Atšilus orams, ir vyrai, ir moterys vis labiau atidengia savo kūnus. Tai irgi paaštrina priešingos lyties reakcijas ir suaktyvina kūnų procesus.
Atsiradus potraukiui, organizme užverda psichologiniai ir cheminiai pokyčiai. Mokslininkai pabrėžia, kad pirmose stadijose meilė yra tiesiog cheminis reiškinys. Smegenų liaukos išskiria dopaminą ir norepinefriną, kurie veikia panašiai kaip amfetaminas. Tokia chemija sukelia euforijos jausmą, atsiranda potraukis ir siekis būti kartu, suartėti.
Pastebėta, kad jautresniems žmonėms meilės objektas sukelia pulso padažnėjimą, pakelia kraujospūdį, priverčia prakaituoti, nevaldomai juoktis, nerimauti.
„Meilė apdovanota tokiais akiniais, pro kuriuos varis atrodo auksu, vargas – turtu, o ugnies lašai – perlais“, – prieš daugiau nei keturis šimtmečius pastebėjo kandusis idealizmo dainius iš Ispanijos, Miguelis de Cervantesas.
„Meilė – tai ne žiūrėjimas vienas į kitą, tai žiūrėjimas kartu ta pačia kryptimi“, – sakė 20–ojo amžiaus prancūzų humanistas Antoine‘as de Saint-Exupéry.
Pažiūrėkite, kaip gražiai atrodo tos poros, einančios ar žvelgiančios viena kryptimi.
Naujausi komentarai