Bendruomenės pyktis
Socialiniame tinkle „Facebook“ kandidatas į prezidento postą E. Vaitkus buvo apsidalijęs informacija, kad gegužės 9-ąją Kauno J. Basanavičiaus gimnazijoje vyks susitikimas su gyventojais.
Panašu, kad toks renginys gimnazistams nepatiko, tad jie mokymosi įstaigos erdvėse iškabino įvairių plakatų, kuriuose klausiama apie Krymą, simpatijas Rusijai ir pan.
Eduardo Vaitkaus feisbuko nuotr.
Gimnazistai plakatais išreiškė poziciją, kad toks politikavimas švietimo įstaigoje – nepageidaujamas. Salėje buvo ir Ukrainos simbolikos, o koridoriuose – klausimų, kodėl E. Vaitkus atvyko į gimnaziją, o ne dalyvauja Gegužės 9-osios renginiuose. Primename, kad gegužės 9-ą dieną minima Europos diena, tačiau Rusija šią dieną mini kaip pergalės prieš nacistinę Vokietiją dieną.
Mokinių reakcijų nesureikšmino
ELTA penktadienį susisiekė su J. Basanavičiaus gimnazijos direktore Sandra Palšauskiene, ši šurmulį mokykloje sukėlusio įvykio nekomentavo.
„Nepakomentuosiu, nes nebuvau, nemačiau ir leidimo iš savivaldybės neturiu. Atvirai sakau, neturiu komentarų ir visai nenorėčiau komentuoti“, – sakė ji.
Savo ruožtu E. Vaitkus situacijos mokykloje nesureikšmino. Pasak jo, suplanuotas renginys praėjo gerai.
„Aš atvažiavau į susitikimą dviem valandoms su gyventojais. Kad vaikai sudalyvavo, tai labai gerai. Jie paklausė mandagiai ar galėtų dalyvauti. Paklausė, ar galės užduoti klausimus. Taip, su mielu noru užduokit klausimus. Ir jie iš lapuko skaitė kiekvieną žodį. Kad jie turėjo kažkokią išankstinę nuomonę? Tai ką darysim. Aš manau, kad viskas praėjo gerai ir konflikto nemačiau“, – ELTAI teigė jis.
Salė rezervuota per sistemą
Portalas kauno.diena.lt pasidomėjo, kokiu pagrindu švietimo įstaigoje gali būti rengiami kandidatų susitikimai su gyventojais? Jei mokyklos bendruomenei planuojamas renginys yra vertybiškai nepriimtinas, ar yra būdų, kaip tokių renginių išvengti?
Paaiškėjo, kad J. Basanavičiaus gimnazijos salė susitikimui su E. Vaitkumi buvo užsakyta per atvirą sistemą, kuri prieinama visiems. Miesto atstovai pripažino, kad kartais į mokyklas gali prasprūsti ir nepageidaujami renginiai.
Kaip teigė Kauno vicemeras Tomas Jarusevičius, salių ir kitų erdvių nuomos kainos Kauno mokyklose prieinamos viešai specialiai tam skirtoje platformoje, per kurią ir atliekami užsakymai – kursportuoti.kaunas.lt.
Justinos Lasauskaitės nuotr.
Gyva pilietinė pamoka
Mero pavaduotojas sveikino gimnazistus, išreiškusius savo poziciją. Pasak jo, tai buvo gyva pilietiškumo pamoka.
„Šiuo atveju salė renginiui buvo užsakyta ne paties kandidato, o kito asmens vardu. Tačiau netrukus, vis dėlto, tapo aišku, kokiam tikslui šįkart to prisireikė. Gimnazijos bendruomenei ir ypač gimnazistams – pagarba už išreikštą pilietinę poziciją. Akivaizdu, kad čia ugdomi kauniečiai turi kritinį mąstymą bei tvirtą nuomonę, kurią geba reikšti atvirai ir drąsiai.
Vadinasi, pas mus viskas yra gerai – auga teisinga jaunimo karta.
Vadinasi, pas mus viskas yra gerai – auga teisinga jaunimo karta. Galima sakyti, jog tam tikra prasme čia buvo gyva pilietiškumo ugdymo pamoka – nebe teorinė, o reali“, – teigė T. Jarusevičius.
Jis nurodė, kad Kauno savivaldybė jau anksčiau ėmėsi iniciatyvos, kad per mokslo metų pradžios ar pabaigos renginius, valstybines šventes ir kitomis progomis būtų vengiama bet kokio politikavimo.
„Tačiau ne darbo metu sukontroliuoti, kokios bendruomenės ir kokiais tikslais buriasi į susirinkimus – jau gerokai sudėtingiau. Be to, trukdymas ar ribojimas tikriausiai iškart būtų palaikytas žodžio laisvės varžymu, cenzūra ir prišauktų dar daugiau dėmesio ten, kur to veikiausiai nereikia. Miestas ieškos instrumentų, kad ateityje mokiniams netektų protestais ginti savo įstaigos erdvių, o vietoje to vaikai galėtų ramiai koncentruotis į mokslus“, – apie tai, kad ateityje bus siekiama išvengti galimybių ugdymosi įstaigose surengti renginių, kuriems prieštarauja bendruomenė, kalbėjo Kauno vicemeras.
Naujausi komentarai