Kauno senamiestis išgyvena renesansą Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno senamiestis išgyvena renesansą

2011-08-16 16:05
Kauno senamiestis išgyvena renesansą
Kauno senamiestis išgyvena renesansą / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

I

niciatyvūs verslininkai, daug nemokamų renginių po atviru dangumi, sutvarkyta Santakos parko aplinka, rekonstruota Kauno pilis – visi šie sprendimai pasitvirtino.

Kauno civilinės metrikacijos biuro vedėjui Kęstučiui Ignatavičiui, kuris už senųjų miesto tradicijų puoselėjimą ir naujų kūrimą, už idėjas ir entuziazmą gaivinant senojo Kauno širdį jau seniai vadinamas miesto ceremonimeistru, akivaizdu, kad Senamiestis šią vasarą išgyvena tikrą  renesansą.
– Kauniečiai ir miesto svečiai iš naujo atranda Senamiestį, – pastebi K.Ignatavičius. – Pradėkime nuo Santakos – toks gražus pasivaikščiojimo takas, sutvarkyta aplinka. Santakos parke pradėjo vaikščioti daugiau žmonių, Kaune jau tapo mada eiti į Santaką palydėti saulę. Prie senosios Nemuno prieplaukos įrengtas "Daugirdo" amfiteatras tapo traukos vieta. Renginiai, koncertai. Vis dėlto pagrindiniu Senamiesčio akcentu ir renginių centru vis tiek išlieka Rotušės aikštė. Ar pastebėjote, kiek žmonių jos lauko kavinėse?
– Kas lėmė, kad tai įvyko? Ar investicijos, kurios buvo skirtos pastatams, infrastruktūrai atnaujinti? Ar pavienių verslininkų idėjos siekiant išjudinti apmirusį miesto gyvenimą?

– Be žmonių nieko nebūtų. Štai Darius Rumšas –  Tarptautinių Hanzos dienų organizatorius. Tai pavyzdys, kaip aktyviai veikiantis žmogus sugebėjo išplėtoti šventę iki tarptautinio masto. Jolanta Šmidtienė – menininkė, nuolat turinti daugybę idėjų. Rotušės draugijos narius noriu pagirti, kad jie kūrė, siūlė idėjas ir kad jas įgyvendino. Dar vienas privačios iniciatyvos pavyzdys – Senamiesčio klubo įkūrėjas Edmundas Kolevaitis. Pažiūrėkite, Vilniaus gatve dabar eiti neįmanoma – kiek visko daug. Nors atrodo nėra didelių patogumų, bet kažkas žmones traukia.
– Ar šiemet po Senamiestį dairėsi daugiau turistų?

– Išties turistų padaugėjo. Matyti, kad jie dairosi, kad domisi architektūra, užsuka į bažnyčias, galerijas, kavines. Juos traukia ir renginiai. Miestiečiai jau žino, kada ir kas vyksta Senamiestyje. Džiazo, retro koncertai – visi gali pasirinkti, kur eiti. Naujos tradicijos taip pat formuojasi. Per Hanzos dienas pabandėme parodyti visiems vaško lydymo ceremoniją. Pasitvirtino – visiems buvo įdomu, kaip vaškas lydomas, visi norėjo įsigyti kokį lydinėlį. Galvojame, kad reikėtų, jog vaško krosnis nuolat veiktų. Turistams tai būtų labai įdomu.
– Vasara – tuoktuvių metas. Ar vestuvininkai mielai leidžia laiką Kauno senamiestyje?

– Tik čia, nevyksta niekur kitur. Rotušėje, būna, nebėra vietų, užimta visą laiką.  Bet atsirado dar viena vieta Senamiestyje, kurioje vis dažniau nori tuoktis kauniečiai, –  Kauno pilis. Jeigu pora tuokiasi pilyje, mes sudarome kitą brigadą, kuri važiuoja tuokti. Pilis rekonstruota, vieta graži, tikrai tinkama santuokos ceremonijai.
– Šie metai ypatingi tuo, kad Kauno senamiestis tampa žinomas užsienyje.

– Užsieniečiams tikrai įsiminė Tarptautinės Hanzos dienos. Neabejojame, kad artėjantis Europos vyrų krepšinio čempionatas irgi pridės miestui daug pliusų, daug žinomumo. Rotušės aikštės verslininkai per čempionatą rengs krepšinio transliacijas ir nemokamus koncertus. Sprendimas organizuoti daug nemokamų renginių pasitvirtino. Verslininkai suprato, kad eidami į lauką iš savo patalpų, pritrauks daugiau žmonių.
– Kalbant apie naujas tradicijas, kokių dar pasiūlymų esate girdėjęs?

– Pavyzdys, kaip naujos tradicijos tampa populiarios, gali būti mūsų siūlymas liepos 28 d. švęsti Rotušės dieną. Surengėme koncertą, netilpo visi norintieji. Koncertavo kamerinis orkestras ir solistas Liudas Mikalauskas. Kitąmet rotušės laukia jubiliejus. Manau, būtina tęsti pradėtą Rotušės gimtadienio šventimo tradiciją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra