Kaip teigia savivaldybės atstovė, šiuo metu kiekviena ugdymo įstaiga turi pasitvirtinusi individualius nuotolinio mokymo aprašus ir savo interneto svetainėse teikia informaciją apie mokymuisi naudojamas platformas. Mokomoji medžiaga (pedagogų parengti vaizdo pranešimai, teminės užduotys pagal ugdymo sritis ir grupės vaikų gebėjimus) taip pat talpinami el. dienynuose.
Švietimo specialistai parengė individualias pratybas vaikams: užduotis ir konsultacijas, tiesiogines vaizdo transliacijas, kurių metu vaikas atlieka užduotis, o logopedas ar auklėtoja vertina vaiko rezultatus bei teikia tiesioginę pagalbą.
„Mažamečiai taip pat įtraukiami į nuotolines meninio ugdymo pamokas, kurių metu vaikas žiūri animacinius filmukus ir turi atlikti su tuo susijusias kūrybines užduotis bei pratimus. Psichologas kartą per savaitę (tėvams priimtinu būdu) susisiekia su psichologinę švietimo pagalbą gaunančiomis šeimomis ir teikia konsultacijas, gauna atgalinį ryšį, kaip vaikui sekasi nuotolinio mokymosi procesas“, – teigė A. Keruckė.
Dar kovo 24 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centras prisijungė prie Lietuvos nuotolinio ir e. mokymosi (LieDM) asociacijos. Asociacijos platformoje mokytojai galėjo dalintis gerąja patirtimi, užmegzti naujus ryšius su kitų miestų pedagogais, viešinti savo veiklą ir projektus bei gauti konsultacijas nuotolinio mokymo(-si), virtualaus mobilumo, virtualios mokymosi aplinkos administravimo, vaizdo konferencijų organizavimo klausimais.
Per balandžio mėnesį įvyko net 49 nuotoliniai renginiai, su kuriais detaliau galima susipažinti čia.
Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienės teigimu, Kauno miesto ikimokyklinį ugdymą teikiančiose įstaigose dirba apie 12 procentų darbuotojų, kurių amžius yra 60 metų ir vyresni.
Eglė Andriuškienė
Kauno mieste yra 93 ikimokyklinį ugdymą teikiančios ir Kauno miesto savivaldybės pavaldume esančios įstaigos. Jose ugdoma 14 500 mažamečių, dirba 1 900 pedagogų, iš jų 1 290 – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai.
Darželiai ir mokyklos šalyje uždarytos nuo kovo 16 dienos, kai paskelbtas visuotinis karantinas. Trečiadienį Vyriausybė jo galiojimą pratęsė iki gegužės 11 dienos, tačiau nuo pirmadienio įpareigojo savivaldybes užtikrinti visų vaikų ir neįgaliųjų priežiūrą, maitinimą ir mokymą, jei darbuotojas negali dirbti nuotoliniu būdu ar nėra galimybės užtikrinti neįgaliųjų priežiūros namuose.
Premjeras Saulius Skvernelis anksčiau tvirtino, kad apie vaikų darželių visišką darbo atnaujinimą bus svarstoma gegužės mėnesį.
Naujausi komentarai