Tvarkos sergėtojų susidūrimas
"Mes per dieną užfiksuojame per 100 pažeidimų", – į prašymą patvirtinti, ar Kelių policijos valdybos viršininkui D.Česnauskui buvo surašytas administracinės teisės pažeidimų protokolas, atsakė savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Vytautas Jurkevičius.
"O kad tas D.Česnauskas?" – klausimu į klausimą, ar visus tuos pažeidimus padaro D.Česnauskas, atsakė skyriaus vedėjas. "Aš tik Kelių policijos viršininką Gediminą Žemaitį žinau", – tęsė V.Jurkevičius.
Vėliau pažadėjo patikrinti, kada užregistruotas pažeidimas. Savivaldybės Viešosios tvarkos prižiūrėtojų ir Kelių policijos viršininko keliai susikirto balandžio 6-ąją, kai minėta Saugaus eismo diena. Priešais savivaldybę, Muzikinio teatro sodelio prieigose, vyko neeilinė gelbėjimo operacija. Specialiosios tarnybos demonstravo, kaip iš sumaitoto automobilio traukiamas sužeistas žmogus.
Pagrindiniu akcentu tapo automobilių "Mazda" ir "Mitsubishi" avarijos inscenizacija miesto centre. Įspūdingą renginį stebėjo ir D.Česnauskas kartu su vienu iš renginio organizatorių Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėju Pauliumi Keru.
Ginčas dėl pažeidimo
Renginio metu ir buvo užfiksuotas policijos automobilis, kuriuo važinėja viršininkas D.Česnauskas. Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus atstovai nusprendė, kad jis į pėsčiųjų zoną įvažiavo pažeisdamas taisykles.
Automobilio savininkui surašytas protokolas. Kadangi kilo ginčas dėl pažeidimo, surašytame protokole nurodyta bylos nagrinėjimo data – birželio 16 d. Ji bus nagrinėjama Viešosios tvarkos skyriuje.
Pagal Kauno miesto tarybos nustatytą vietinės rinkliavos už leidimo įvažiuoti į valstybės saugomas teritorija išdavimo tvarką, specialiųjų tarnybų specialiai pažymėtiems automobiliams rinkliava netaikoma.
Ar tai reiškia, kad ugniagesiai, greitosios pagalbos medikai, policija gali skraidyti Laisvės alėja kada panorėję ar tokia išimtine tvarka tik esant būtinybei. Šiuo atveju Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos renginio organizatorių sąraše nėra. Nebent automobilių "Mazda" ir "Mitsubishi" avarijos inscenizacija miesto centre atrodė tokia tikroviška.
Rūpinosi saugumu?
"Nemanau, kad padariau nusižengimą", – "Kauno dienai" atsakė D.Česnauskas ir nukreipė į Komunikacijos poskyrį atsiklausti leidimo interviu su žurnalistais.
Vėliau Kelių policijos valdybos viršininkas aiškino, kad kartu su Kauno savivaldybės darbuotojais, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojais, Greitosios medicininės pagalbos medikais buvo vykdomas visuomenės švietimo renginys siekiant skatinti saugų eismą.
"Vilkėdamas policijos pareigūno uniformą, darbo metu tarnybiniu policijos automobiliu atvežiau įrangą, skirtą atskirti bei apsaugoti renginio dalyvius ir stebėtojus", – dėstė D.Česnauskas. Viršininkas tvirtina, kad į renginio vietą atvežęs šešis aptvėrimo stovus ir prie jų tvirtinamą STOP juostą, taip pat šešis eismo įvykio vietos žymėjimo kūgelius ir garso kolonėlę su mikrofonu, automobilį perstatė į aikštelę ir į Laisvės alėją nebuvo įvažiavęs.
"Prieš renginį prie manęs buvo priėjęs vyras, kuris klausė, kieno čia automobilis. Jam buvo paaiškinta, kad tai tarnybinis policijos automobilis ir juo į renginį atvežta įranga. Tuomet jis, nufotografavęs automobilį, nuėjo", – pasakojo pareigūnas.
Pasak D.Česnausko, be jo automobilio, į Kauno muzikinio teatro sodelį renginio metu buvo įvažiavusių dar dešimt transporto priemonių.
Interpretuoja savaip
"Kauno dienos" šaltiniai užsiminė apie dar vieną pikantišką šio įvykio detalę. Tas nedidelis niuansas šią istoriją daro dar pikantiškesnę. Užklausimas apie automobilį vairavusį asmenį buvo nusiųstas į Vyriausiąjį policijos komisariatą. Gal sutapimas, gal ne, bet neregistruotas užklausimas dingo.
Po mėnesio nusiųstas pakartotinai. Tada jau buvo užregistruotas, gautas atsakymas, kad automobilį vairavo D.Česnauskas ir surašytas protokolas.
Patyręs pareigūnas, pats ne kartą dalyvavęs įvairiuose administracinių bylų svarstymuose, pavyzdžiui, Daivos Gineikaitės "Listerino" kvapo ir promilių istorijoje, dėl šio pažeidimo turės aiškintis Viešosios tvarkos skyriuje.
Kauno miesto savivaldybės Ryšių su visuomene poskyrio vyriausiasis specialistas Arnoldas Bukelis pabrėžė, kad specialiosios tarnybos vadovaujasi Kauno tarybos priimtu sprendimu, o kaip jį interpretuoja, tai jau jų reikalas.
Užkrečiami pavyzdžiai
Tą pačią dieną prie Kauno savivaldybės buvo užfiksuotas ir Centro komisariato viršininkas Raimundas Abugelis atvykęs čia darbo reikalais. Daugiametis sistemos darbuotojas be pretenzijų sumokėjo 11 eurų pagal administracinės teisės pažeidimų protokolą.
"Taip, toks atvejis buvo. Pareigūnas pats prisiima atsakomybę. Jei vadovas matė, kad buvo pažeidimas – sumokėta. Jei vykdyta tarnybinė užduotis, mokėti nereikia", – patikslino Kauno vyriausiojo policijos komisariato l.e.p. Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Tumelytė.
Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojų dėmesį buvo patraukę ir "Pūko TV" žurnalistų automobiliai valstybės saugomose teritorijose. Televizijos savininkas Kauno tarybos narys Antikorupcinės komisijos pirmininkas Kęstutis Pūkas nesureikšmino šių pastebėjimų.
"Tai ten žurnalistai turbūt važiavo į savivaldybę. Mes jau gal porą metų turime leidimus, tačiau po Laisvės alėją nevažinėjame", – paaiškino K.Pūkas.
Dėl automobilių statymo ypatumų ne kartą yra kliuvę politikams, atvykstantiems į kartą per mėnesį rengiamus Kauno tarybos posėdžius. Viešosios tvarkos skyriaus pozicija – ar tarybos narys, ar prezidentas, ar policijos viršininkas – įstatymai galioja visiems vienodai, pakeitė politikų parkavimo įpročius.
Naujausi komentarai