Kauniečių nuotaikos
Dar praėjusią savaitę kauniečiai pradėjo ūžti, kad Senamiestyje nebeliks knygyno, nes užsidaro „Tūkstantis ir viena knyga“. Šis knygynas ilgus metus lankytojus priimdavo raudonų plytų namelyje, esančiame ties Vilniaus ir M.Daukšos gatvių sankirta. Miestiečiai tikino, kad iš šios Kauno vietos traukiasi kultūra ir labai gailėjo, kad knygynas yra priverstas atsisveikinti.
„Tai knygynas, kuriame norėjosi ilgiau išžiūrėti visus viršelius, pavartyti knygas ir tiesiog pabūti“, – nuomonę apie uždaromą knygyną buvo išsakę kauniečiai.
„Vienintelis knygynas, kur buvo toks gausus pasirinkimas meno knygų, albumų... Liūdesys“, – antrino kitas.
Eitvydo Kinaičio nuotr.
Tįsta eilės
Patvirtinus, kad knygynas tikrai užsidaro, buvo paskelbtos nuolaidos, kurios siekė ir 70 proc. Dalis kauniečių į uždaromą knygyną atėjo vedini sentimentų, kiti – įsigyti mėgiamų knygų pigiau ir taip simboliškai atsisveikinti.
Kelias dienas kauniečiai fiksuoja prie knygyno nusidriekusias eiles. Kadangi vis dar galioja karantino sąlygos, kurios apriboja lankytojų skaičių prekybos vietose, žmonės priversti lauke laukti savo šanso užeiti į knygyną paskutinį kartą.
Eiles fiksavę kauniečiai tikino, kad čia slypi kelios emocijos. Viena vertus liūdna, kad knygynas užsidaro, tačiau galima pasidžiaugti, kad žmonėms visgi reikalingos knygos. Visgi, buvo ir tokių kauniečių, kurie svarstė, kur pirkėjai buvo iki tol. Jei ir seniau būtų buvę tokios eilės, galbūt mėgiamas knygynas nebūtų priverstas užverti duris.
Manto Lapinkso nuotr.
Turi gerą žinią
„Tūkstantis ir viena knyga“ knygyną valdančios knygyno tinklo „Humanitas“ vadovas Alius Sačilka teigė, kad šis Senamiestyje buvęs knygynėlis buvo mažiausias iš visų turimų ir, deja, pastaruoju metu jis nešė vien nuostolius. Tačiau „Humanitas“ neatsisveikina su ištikimais knygų mylėtojais ir skelbia, jog meno bei literatūros knygos bus perkeltos į kitą knygyną „Kalbų centras“.
„Knygynas „Tūkstantis ir viena knyga“ buvo pats mažiausias „Humanito“ tinklo knygynas, kurio pardavimai tesudarė vos 4 proc. visos bendrovės apyvartos. Šis knygynas jau eilę metų buvo nerentabilus, įmonei nenešė ekonominės naudos apie 10 metų. Mums jį nuolat reikėjo remti iš kitų veiklų, kol galiausiai nebeliko jokios logikos jį laikyti“, – uždarymo priežastį įvardijo „Humanito“ knygynų tinklo vadovas.
Tai knygynas, kuriame norėjosi ilgiau išžiūrėti visus viršelius, pavartyti knygas ir tiesiog pabūti.
Jis tikino, kad paskelbus apie nuolaidas, atsirado nemažai norinčių knygas įsigyti pigiau, o kadangi dar paskelbtas karantinas, daliai lankytojų savo eilės teko laukti lauke. „Srautai yra kontroliuojami, laikantis karantino reikalavimų“, – pridūrė A.Sačilka.
Knygynas Kauno Senamiestyje uždaromas nuo pirmadienio. Likusi knygų ekspozicija bus perkelta į kitą „Humanito“ knygyno tinklo knygyną „Kalbų centras“, kuris įsikūręs K.Donelaičio g. 61. Šiame knygyne bus prasiplės knygų pasirinkimas ir skaitytojai galės atrasti ne tik su kalbomis susijusių knygų, bet taip pat ir tas, kurios buvo parduodamos „Tūkstantis ir viena knyga“ knygynėlyje.
Eitvydo Kinaičio nuotr.
„Didelė dalis pačio populiariausio asortimento yra perkeliama. Reikia nuraminti kauniečius, nes mes tikrai neprapuolame iš Kauno. Kviečiame mėgiamas knygas atrasti „Kalbų centro“ knygyne. Pati bendrovė jokių sunkumų neturi ir toliau gyvuos“, – apie tai, kad „Humanito“ knygynų tinklas ištikimų skaitytojų nepalieka likimo valiai, pranešė A.Sačilka.
Naujausi komentarai