Auginame tris vaikus, žmona nedirba, kokia pašalpa mums priklauso? Panašūs klausimai kasdien skamba savivaldybės Socialinių reikalų skyriuje.
Nedarbas, padidėję komunaliniai mokesčiai, šildymas socialiai pažeidžiamus žmones verčia ieškoti paramos, kuri leistų išgyventi. Į kaunodiena.lt forumo lankytojų klausimus atsakė Savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus vedėjo pavaduotoja Ana Sudžiuvienė.
Esame keturių asmenų šeima. Du suaugę ir du mažamečiai vaikai. Aš dirbu, žmona - ne. Šeimos mėnesio pajamos - 3,5 tūkst. litų. Dar turime paėmę paskolą būstui. Ar mums priklauso išmokos už vaikus ir kokios? Iki šiol išmokas gavome, o kaip bus vėliau?
Yra numatyta, kad nuo kovo 1 dienos išmoka vaikams priklausys nuo šeimos pajamų. Jeigu vieno šeimos nario pajamos bus didesnės kaip 3 valstybės remiamų pajamų (1050 litų), tuomet išmoka vaikui nepriklausys. Jūsų atveju, išmoką už vaikus gausite, nes per mėnesį vienam šeimos nariui tenka 875 litai. Tai, kad turite paėmę paskolą būstui ir ją mokate iš savo atlyginimo, nekeičia jūsų deklaruotų pajamų dydžio.
Kada priklauso kompensacija už šildymą? Gaunu tik neįgalumo pensiją, bet kartu dar gyvena du dirbantys vaikai ir pensinio amžiaus mama.
Jeigu bute gyvena keletas šeimų ir atsiskaito už teikiamas paslaugas pagal vieną bendrą sąskaitą, tuomet kompensacija už būsto šildymą, šaltą ir karštą vandenį priklauso. Kiekviena šeima turi turėti teisę į kompensacijas. Jeigu nors viena iš šeimų gyvenančiųjų tame pačiame bute neturi teisės į šią kompensaciją, ją praranda ir kitos.
Šeima - tai tėvai su nepilnamečiais vaikais. Jei pilnamečiai vaikai yra dirbantys, jie laikomi atskirais šeimos vienetais.
Todėl jūsų atveju dėl kompensacijos reikėtų kreiptis pagal gyvenamąją vietą į seniūniją, Socialinių reikalų skyriaus darbuotojus. Būtina atsinešti visus turimus dokumentus ir jums bus suteikta visa reikalinga informacija.
Deklaruojama, kad konservatoriams svarbiausia - šeima, jos vertybės. Tačiau 52 litai už vaiką per mėnesį - juokinga suma. Sauskelnės daugiau kainuoja. Kaip manote, ar tokios socialinės išmokos už vaikus gali skatinti gimstamumą? Nejaugi valdžia įsivaizduoja, kad vaikai gali užaugti beveik už dyką?
Pagal statistiką 2008 metais Kauno mieste gimė 38 dvynukai. Gimstamumas mieste nemažėja.
Už vaikus iki trejų metų mokama 97,50 litų išmoka. Manau, kad sauskelnėms užtenka.
Jeigu rimtai, pagal ES reglamentą išmoka už vaikus mokama visose šalyse. Mūsų išmoka - 52 litai - ne pati mažiausia. Kaip pavyzdį galiu pateiki Latvijos gyventojams už vaikus mokamas išmokas - tėvai gauna už pirmą vaiką 31 litą, už antrą - 37 litus, už trečią - 51 litą. Daugiausia už vaikus moka Didžioji Britanija, Airija ir Skandinavijos šalys. Pavyzdžiui, Anglijoje išmokos už pirmą vaiką siekia 106 eurus, už kiekvieną kitą po 71 eurą. Anglijoje vaiko pinigus gauna iki vaikui sukaks 16 metų.
Šeimoje keturi nariai. Šešis mėnesius esu registruotas darbo biržoje. Žmona nedirba, augina trejų metu vaiką. Jis darželio nelanko. Kitas vaikas lanko mokyklą. Kokio dydžio pašalpa mums priklauso?
Kad gautumėte socialinę pašalpą, jūsų žmona turėtų arba dirbti, arba kreiptis į darbo biržą. Kai žmona užsiregistruos darbo biržoje, turite kreiptis į seniūniją pagal gyvenamąją vietą dėl socialinės pašalpos jūsų šeimai. Šiuo atveju, kad vaikas nelanko darželio įtakos teisei į socialinę pašalpą neturi.
Socialinė pašalpa skaičiuojama kiekvienam šeimos nariui: 90 proc. nuo valstybės remiamų pajamų (tai yra, valstybės remiamų pajamų dydis - 350 litų, skaičiuojant socialinę pašalpą ir turint nulines pajamas šeimoje, kiekvienam šeimos nariui išeina po 315 litų).
Atkreiptinas dėmesys, kad socialinių pašalpų gavėjų turimas turtas negali viršyti normatyvinio. Jeigu asmuo kreipiasi dėl socialinės pašalpos, mes turime patikrinti visą turtą, turimą Lietuvoje - žemę, garažus, butus, miškus, sklypus.
Turto normatyvai yra skaičiuojami kiekvienai šeimai individualiai. Kaip pavyzdį galime nurodyti, bendras turto vertės normatyvas neturi viršyti 455 tūkst. 220 litų.
Naujausi komentarai