Pereiti į pagrindinį turinį

Lauktas startas: „Mokslo saloje“ – pirmieji lankytojai

2024-12-13 16:22

Ilgai laukas mokslo ir inovacijų populiarinimo centras „Mokslo sala“ – jau atvira lankytojams. Nemuno saloje įsikūrusioje unikalioje ekspozicijoje – pažintis su žmogaus kūnu, aplinka, technologijomis.

Reikia viską išbandyti

Unikalioje ekspozicijoje „Žmogus. Gamta. Mašina“ – 140 eksponatų, pristatančių septynias temas: žmogaus kūnas ir sveikata, maistas, gamta ir aplinka, atliekos ir tarša, energija, transportas ir komunikacija. Viską galima liesti ir išbandyti.

Sukurta ir papildoma zona patiems mažiausiems lankytojams, 3–6 metų vaikams, dar nemokantiems skaityti ir rašyti, bet galintiems mokslą patirti per žaidimus, spalvas, garsus ir formas.

„Mokslo salos“ vadovė Aistė Lukaševičiūtė tikino, kad centre lankytojai kviečiami viską patirti, mat visus eksponatus reikia liesti, juos išbandyti, suprasti, kaip jie veikia. Čia tiek vaikai, tiek suaugusieji skatinami žadinti smalsumą, budinti kūrybiškumą, ieškoti atsakymų, kaip kas veikia, kokią įtaką žmogaus pasirinkimai daro aplinkai, kaip galėtų pasikeisti pasaulis, jei būtų kitaip.

„Pastatėme mokslo centrą tam, kad visi kiekvieną dieną galėtų būti atradėjais ir mokytis naujų dalykų, daryti klaidų“, – viską išbandyti kvietė A. Lukaševičiūtė.

Edgaro Cickevičiaus nuotr.

Pirmieji įspūdžiai

Pirmieji „Mokslo salos“ lankytojai iš pradžių stebėjo N2 komandos surengtą mokslo eksperimentų pasirodymą, kuriame susidomėjimą kėlė skysto azoto panaudojimo galimybės, kitų dujų veikimo principai ir kiti mokslo pasirodymai.

Vos tik perkirpus simbolinę „Mokslo salos“ juostelę, ekspozicijos erdves akimirksniu užpildė vaikai ir juos atlydėję suaugusieji. Stebint pirmuosius lankytojus matėsi, kad jie ypač susidomėję, skaito, kaip veikia eksponatai, kelia, ima, bėga ir visais įmanomais būdais išbando naująjį Kauno traukos objektą.

Štai vieni stebėjo savo reakcijos laiką, bandydami specialiame stende kuo greičiau paspausti užsidegančias švieseles. Kiti iš karto bandė pabūti krepšininkais ir įdėti į krepšį. Tiesa, daugeliui lankytojų pritrūko ūgio ir šuolio į aukštį, kad pasiektų krepšinio lanką.

Daug juoko vaikams kėlė galimybė vamzdyje rėkti. Taip buvo galima pažiūrėti, kiek decibelų išgaunama balsu. Keli vaikai stebėjosi, kaip į viršų kyla oro balionas, dar kiti su tėčiu bandė suprasti elektros energiją.

„Labai pučia vėjas, truputį atvėsino, – kalbėjo ką tik uraganą išbandęs Motiejus, vardijęs ir kitus eksponatus, kurie paliko įspūdį. – Dar bėgau kuo greičiau, deginau kalorijas. Tikrai smagu“.

„Bandėm sudėlioti eismą, kur turi važiuoti mašinos, kur – eiti pėstieji. Man viskas aišku, ką daryti“, – tikino Karolina.

Jos tėtis Gytis paantrino, kad yra buvęs ir Londono mokslo centre, tačiau ir Kaune labai geras įspūdis, norisi kuo daugiau visko išbandyti, bet, matyt, teks dar kartą ateiti, nes kiekvienas eksponatas reikalauja laiko.

Edgaro Cickevičiaus nuotr.

Kelios merginos buvo susidomėjusios klausimais apie gamtą, sveikatą, sportą. Čia reikėjo spėti, ar atsakymą pateikė žmogus, ar robotas. Jos pripažino, kad ne visada pavyko atspėti, ar ne dirbtinis intelektas sugeneravo atsakymą.

Bilietų kainos

Bilietas į „Mokslo salos“ nuolatinę ekspoziciją suaugusiems kainuoja 17 eurų, vaikams – 12 eurų. Šeimos bilietas – 50 eurų. Šiuo bilietu gali pasinaudoti iki penkių asmenų – du suaugę ir trys vaikai.

Bilietai į planetariumą – 8 eurai suaugusiems ir 6 eurai vaikams.

„Mokslo sala“ lankytojus priima visomis darbo dienomis išskyrus pirmadienį nuo 10 iki 19 val.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų