Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno ligoninė – arti ribos: jei augs COVID-19 pacientų skaičius, sustosime

2020-12-21 12:30

Augant COVID-19 pacientų mastams juos gydančios LSMU Kauno ligoninės atstovai teigė jau trečią kartą padidinę lovų skaičių. Jei situacija dar labiau pašlytų, erdvių jį didinti galbūt ir atsirastų, tačiau gali pritrūkti medikų ir slaugos specialistų.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.

231 COVID-19 pacientas

Šiuo metu gydymo įstaigoje iš viso yra 240 lovų, skirtų užsikrėtusiesiems koronavirusu. Čia jau gydomas 231 toks ligonis. Viena dalis pacientų paguldyti į Infekcinių ligų skyrių, kita dalis – gydomi terapinių paslaugų padaliniuose, o operuotiniems COVID-19 pacientams paskirtas LSMU Kauno ligoninės Chirurgijos skyrius Šilainiuose.

Pasak LSMU Kauno ligoninės atstovų, visų sergančiųjų būklė – sunki. Pacientams arba reikalinga deguonies terapija, nes jie dūsta, arba leidžiami intraveniniai antibiotikai dėl stipraus plaučių uždegimo – pagrindinės koronaviruso komplikacijos.

Dar apie vienuolika užsikrėtusiųjų COVID-19 yra ventiliuojami ir stebimi Intensyviosios terapijos skyriuje, kur iš viso yra penkiolika lovų. Pastaruoju klausimu LSMU Kauno ligoninei talkina ir Kauno klinikos – jų reanimacija taip pat yra paskirta koronavirusu sergantiems ligoniams.

Kai kurie – izoliuojami

„Tam, kad būtų galima gydyti šitiek pacientų, laikinai buvo sustabdytas terapinių ir neurologinių paslaugų teikimas Ortopedijos ir traumotologijos skyriuje, esančiame Kauno miesto centre, Laisvės alėjoje. Čia dirbęs personalas atvyko į LSMU Kauno ligoninės padalinius Šilainiuose gydyti COVID-19 ligonių“, – pasakojo LSMU Kauno ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas.

Be to, akcentavo jis, Ortopedijos ir traumotologijos skyriuje bei LSMU Kauno ligoninės padalinyje, esančiame Hipodromo gatvėje,  nuolat yra dar apie 20–30 izoliuotų pacientų.

„Pavyzdžiui, jei dėl traumos kreipiasi žmogus ir paaiškėja, kad jį reikės operuoti, tačiau vėliau sužinoma, kad jo COVID-19 testo atsakymas yra teigiamas, toks pacientas atlikus operaciją, jei jo būklė – stabili, yra izoliuojamas Ortopedijos ir traumotologijos skyriuje“, – pridūrė gydymo įstaigos atstovas.

Trūksta slaugos specialistų

Pasak pašnekovo, šiuo metu iš viso serga 237 personalo darbuotojai, todėl ypač juntamas slaugos specialistų trūkumas. Pavyzdžiui, per vieną pamainą LSMU Kauno ligoninės Infekcinių ligų skyriuje 100 ligonių rūpinasi apie 60–70 personalo darbuotojų.

Apie porą mėnesių dėl to mums labai sunku. Neturime, iš kur gauti papildomo personalo atsargų – iš kitų ligoninių kviestis negalime.

„Jie keisdamiesi dirba ištisą parą, neturi šventinių dienų. O COVID-19 pacientus gydantiems specialistams, kurie dirba vilkėdami visas privalomas apsaugines priemones, privalome numatyti ir dažnesnes poilsio pertraukas. Jie keturias valandas dirba, dvi iš jų ilsisi ir po to tęsia darbą vėl“, – detalizavo S. Tvirbutas.

Situaciją valdys Kauno klinikos

Paklaustas, ką darytų tada, jei užsikrėtusiųjų koronavirusu mastai ir toliau augtų, jis tarstelėjo: „Sustosime. Jau dabar esame ant ribos, kaip jau minėjau, ypatingai trūksta slaugytojų. Apie porą mėnesių dėl to mums labai sunku. Neturime, iš kur gauti papildomo personalo atsargų – iš kitų ligoninių kviestis negalime. Kai kurie padaliniai taip pat yra suspausti dėl riboto darbuotojų skaičiaus, nes daugelis iš jų serga. Problema mums – ne lovų skaičius – tiek įrangos, tiek erdvių visada galima rasti, o personalo – medikų ir slaugos specialistų – jau tikrai ne. Kai pasieksime ribą, Kauno klinikų strategai, koordinuojantys situaciją, turės priimti sprendimus, ką daryti toliau“, – sakė pašnekovas.

Jis pridūrė, kad dabar būtų galima plėstis tik kitų padalinių sąskaita – mažinant kitokio pobūdžio medicinines paslaugas. Šiuo metu gydant užsikrėtusiuosius COVID-19 infektologams talkina kone visų medicinos sričių specialistai – terapeutai, odos ligų gydytojai, kardiologai, neurologai, geriatrai, chirurgai ir kiti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų