Ant Ąžuolyno parko informacinės lentos – užbrauktas šuns atvaizdas, o netoliese pastatyta gyvūnų išmatoms surinkti skirta šiukšliadėžė. Vis dėlto, įžengęs į parką su keturkoju draugu, gali sulaukti baudos.
Draudimų nepaiso
Paskutiniame miesto tarybos posėdyje politikai sumažino rinkliavą už augintinius, tačiau klausimo svarstymas pavirto cirku – didžioji dalis narių nusišalino, nes namuose laiko šunį ar katę.
Pagal dabar galiojančias taisykles gyvūnus rekomenduojama vedžioti tam skirtose aikštelėse. Jei jų nėra – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose retai žmonių lankomose vietose.
Erdvėse, kurios pažymėtos draudžiamais ženklais, keturkojus vedžioti draudžiama. Tai patvirtino savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė. Jos teigimu, nors parkuose ir draudžiama vedžioti šunis, kauniečiai to nepaiso.
"Kodėl Ąžuolyne pastatėme specialią šiukšliadėžę? Mums buvo iškilusi tokia dilema. Nusprendėme šiukšliadėžes statyti parkų prieigose, nes ne paslaptis, kad kauniečiai parkuose šunis vis tiek vedžioja. Dabar bent gali neteršti aplinkos", – sakė R.Savickienė.
Paaiškėjo, kad Kaune tėra viena speciali aikštelė šunims. Ji įrengta Dainavos parke. Galima tik įsivaizduoti, kas būtų, jeigu į ją plūstelėtų visi miestiečiai, turintys šunis.
Taisyklės nedomina
Taisyklėse nurodoma, kad viešose vietose gyvūnai turi būti vedžiojami su pavadėliu ir antsnukiu, tačiau Ąžuolyne ir kituose parkuose vakarais apstu be pavadžio lakstančių šunų.
Praėjusio sekmadienio vakarą Kalniečių parke buvo galima stebėti sceną, kaip palaidas šuo čia esančiame tvenkinyje gainiojo antis. Prie tvenkinio taip pat ilsėjosi ne viena šeima su mažamečiais vaikais.
Ąžuolyne vakarais nuolat bėgiojantis Andrius pasakojo, kad beveik kiekvieną kartą mato po parko pievas be antsnukio lakstančius didesnius ar mažesnius šunis, kurių šeimininkai ramiai šnekučiuojasi sėdėdami ant suolelio.
Gresia baudos
Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Dano Bortkevičiaus teigimu, tokie pažeidėjai gaudomi per specialius reidus. Šią funkciją atlieka kiekvienoje seniūnijoje dirbantis aplinkosaugininkas.
"Tam kiekvienoje seniūnijoje yra įsteigta po etatą. Mes tik padedame per reidus, nes kitaip viršytume savo įgaliojimus. Kartu dirba ir policijos pareigūnai, o baudos gana didelės", – sakė jis.
Šunų ekskrementus patingėjusiems surinkti savininkams gresia ne mažesnė kaip 500 litų bauda, o vedžiojant gyvūną be pavadžio ar antsnukio – įspėjimas arba bauda iki 200 litų. Jei pažeidimas padaromas ne pirmą kartą, gresia didesnės baudos, kartais netgi su gyvūno konfiskavimu.
Naujausi komentarai