Pradedame projekto "Metų kaunietė 2014" finalo dalyvių pristatymą. Šiandien plačiau supažindinsime su Dovile Bubniene. Ši moteris, įsteigusi Kauno apskrities vyrų krizių centrą (KAVKC), save labiau linkusi pristatyti ne kaip šios įstaigos vadovę, o kaip psichologę.
Motyvacija padėti
"Būtent psichologės darbas yra tai, kas mane motyvuoja. Tas tiesioginis kontaktas su žmonėmis ir žinojimas, kad skyrei savo laiką ir gebėjimus tam, kam tuo metu tai buvo reikalinga", – kalbėjo D.Bubnienė.
Didžiąją dalį direktorės pareigų ji atlieka visuomeniniais pagrindais (be atlyginimo). "Tiesiog reikia atstovauti organizacijai, pasirašyti įvairias sutartis, vykdyti veiklas, priimti ir atleisti darbuotojus (kai turime finansavimą) ir pan. Kažkas turi tai daryti", – aiškino moteris.
Žinia, kad ji išrinkta į Metų kaunietės projekto finalą šiai pretendentei buvo tikrai netikėta. "Esu įsitikinusi, kad Kaune daug talentingų, kūrybingų, protingų, darbščių ir mylinčių moterų. Dauguma jų kasdien tyliai gražina mūsų miestą ir žmonių gyvenimus. Ir kiekvienos šių rinkimų dalyvės veikla savaip įdomi ir reikalinga. Man didelė garbė ir didelis iššūkis čia dalyvauti", – dėkojo D.Bubnienė visiems už ją balsavusiems žmonėms.
Vienas pirmųjų
Kaunietė kalbėjo, kad jos palaikymas – tarsi patvirtinimas, kad pati veikla, kuriai skiria daug laiko, yra ir inovatyvi, ir reikalinga. "Juk vyrai – mūsų, moterų, tėvai, broliai ir sūnūs. Laiku suteikta psichologinė pagalba, kuri mūsų centre vyrams ir jų šeimų nariams yra nemokama, gali pagerinti visos šeimos klimatą ir pastiprinti įveikiant įvairias gyvenimiškas krizes. Tikiuosi, kad šie rinkimai prisidės prie mūsų veiklos viešinimo ir paskatins verslo įmones, atskirus verslininkus labiau prisidėti prie įvairių mūsų projektų įgyvendinimo", – vylėsi pašnekovė.
D.Bubnienė pasakojo, kad centras yra nevyriausybinė ir ne pelno organizacija, finansiškai neišgalinti reklamuotis, tad džiaugiasi vis didėjančiu dėmesiu psichologinių krizių, agresijos, smurto artimoje aplinkoje, priklausomybių temoms.
Centras buvo vienas iš pirmųjų, pradėjęs dirbti su artimoje aplinkoje smurtaujančiais asmenimis. Be to, tai yra vienintelis krizių centras Lietuvoje, teikiantis specializuoto centro funkciją nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems vyrams.
Padeda įveikti krizes
Pagrindinė čia teikiama pagalba – psichologo, teisininko individualios konsultacijos vyrams ir jų šeimų nariams bei grupės užsiėmimai (tėvystės įgūdžių, smurtinio elgesio keitimo ir įvairias krizes išgyvenantiems vyrams).
"Siekiame paslaugas vyrams ir jų šeimų nariams teikti nemokamai, taip didindami psichologinės pagalbos prieinamumą", – kalbėjo D.Bubnienė.
Ji kaip psichologė ir grupių vadovė per pastaruosius porą metų aplankė apie penkiolika Lietuvos miestų, kuriuose su kolegomis dalijosi savo patirtimi, skatino vietinius žmones sekti Kauno pavyzdžiu. 2013 m. KAVKC ir Moterų krizių centro iniciatyva buvo įsteigti vyrų krizių centrai Utenoje, Marijampolėje ir Šiauliuose.
Be šios veiklos, D.Bubnienė dar yra Kauno apygardos Probacijos tarnybos savanorė, taip pat visuomeniniais pagrindais veikiančios Kauno miesto šeimos tarybos narė.
2013 m. tarptautiniame dirbančiųjų su smurtautojais tinkle internete buvo paskelbta D.Bubnienės parengta ataskaita apie situaciją Lietuvoje.
Pernai Vidaus reikalų ministerija išleido Gerosios praktikos vadovą, kuriame, tarp kitų šalių patirties, yra skirta vietos ir Kauno apskrities vyrų krizių centro veiklos aprašymui. Šis vadovas išleistas lietuvių bei anglų kalbomis ir išplatintas visoje ES.
Naujausi komentarai