„Kasdien išgyventi darosi vis sunkiau? Jūsų šeimą palietė emigracija?“ – kvietė visus prisijungti prie akcijos Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovai.
Eisenai sustojus prie Kauno savivaldybės pastato akcijos dalyviai susikaupę išklausė patriotiškos dainos, kurios viena eilučių klausia: „Į kokį džiaugsmingą rytojų per skausmą ir kraują vedi?"
Tai buvo įžanga į uždegančias kalbas, kad reikia kilti į kovą už geresnes socialines garantijas, oresnius atlyginimus.
„Valdžia aiškina, kad viskas gerėja. Pensijas pakėlė 10 eurų, atlyginimus – 20 eurų. Tai varo į neviltį“, – teigė „Solidarumo“ atstovas Kęstutis Juknis. Jis valdininkams siūlė ne girtis, kiek medžių mieste iškirto ar kiek nutiesė šaligatvių, o ką padarė, kad sumažintų gyventojų socialinę atskirtį.
Oratoriai kvietė žmones „priešintis valdžios veiksmams“, parodyti, kad jiems jau nusibodo gražios kalbos ir reikalauja realių veiksmų.
„O man mūsų ir negaila“, – nuo scenos į minią skriejo ir tokie žodžiai. Negaila, nes esantieji sudėtingoje situacijoje iki šiol arba tik tylėdavo, arba tik virkavo, mandagiai prašydavo pagalbos.
Laikas sukrusti ir veikti. Priminta, kad būtent Kaune daugybė valstybei ir visuomenei naudingų iniciatyvų ir judėjimų. Tad ir šis mitingas ne veltui surengtas būtent Kaune.
Mitinge dalyvavo ne tik „Sandraugos“, bet ir Jungtinės profesinės sąjungos, Lietuvos kultūros darbuotojų sąjungos nariai.
Pirmadienį paskelbti tarnybos „Eurostato duomenys rodo, kad apie trečdalis (30,1 proc.) Lietuvos gyventojų pernai gyveno ties skurdo riba. Pagal šį rodiklį mus lenkia vos kelios Europos šalys.
Santykinai daugiau tokių gyventojų buvo tik Bulgarijoje (40,4 proc.), Rumunijoje (38,8 proc.) ir Graikijoje (35,6 proc.).
Latvijoje ir Estijoje situacija kiek geresnė – ties skurdo riba atitinkamai buvo 28,5 ir 24,4 proc. žmonių. ES vidurkis – 23,4 procento.
Nurodoma, kad skurdo rizikai priskirti žmonės, kurių pajamos nesiekė 60 proc. šalies vidurkio. Tokia riba pernai buvo 282 eurai per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 593 eurai keturių asmenų šeimai su dviem vaikais iki 14 metų amžiaus.
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pernai visoje šalyje žemiau skurdo rizikos ribos gyveno penktadalis, tai yra, apie 630 tūkst. žmonių.
Naujausi komentarai