Šiandien dalyvavę ketvirtoje Kauno moksleivių mokomųjų bendrovių mugėje miestiečiai stebėjosi, kokia iniciatyvi ir versli yra jaunoji karta. Šiemet mugė – tarptautinė.
Per vienerius ar kelerius metus įgyvendintas idėjas Kauno „Akropolyje“ pristatė ir originalios produkcijos įsigyti šįkart pasiūlė 35 Lietuvos bei 7 užsienio mokinių bendrovės iš Italijos, Švedijos bei Danijos.
„Sunkiausia buvo sulaukti gero oro ir kad tuo metu tėtis galėtų mane nuvežti fotografuoti – aš pats neturiu vairuotojo pažymėjimo“, – pasakojo jaunasis fotografas Paulius Spūdys, besimokantis „Saulės“ gimnazijoje.
Jis mugėje pristatė 1000 fotografijų knygą „Nemuno kelias iš paukščio skrydžio“. Įspūdingų vaizdų kupiną storą spalvotą leidinį buvo galima įsigyti vos už 40 litų.
Kauniečio verslo idėja gimė tuomet, kai savo pomėgį – radijo bangomis valdomus lėktuvėlius – nusprendė pritaikyti fotografavimui iš padangių.
Viskas vyksta taip: ant žemės stovi monitorius, o jame matyti vaizdas pro fotoaparato, pritvirtinto prie skrendančio lėktuvėlio, objektyvą. Stebėdamas besikeičiančius vaizdus P.Spūdys valdo lėktuvėlį ir, kai vaizdas pasirodo vertas dėmesio, jį nufotografuoja.
S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijoje klesti augalininkystė. „Iš vienos bankrutavusios bendrovės perėmėme gėles ir jas atgaivinome. Jų turime daugybę“, – pasakojo bendrovės „Žaliasis ekspresas“ prezidentė Gintarė Veselgaitė.
„Santaros“ gimnazijoje jau dvejus metus veikianti mokomoji bendrovė „Snuglove“ kuria orginalias pirštines. „Tokių Lietuvos rinka dar nėra mačiusi. Tai pirštinės, skirtos dėvėti šaltuoju metų laiku dviem asmenims. Jos viduje galite susikabinti rankomis su savo antrąja puse. Šias pirštines mums gamina samdytos močiutės, kurios megzdamos laisvalaikiu užsidirba pinigų“, – pasakojo vienas bendrovės įkūrėjų Mantas Urbonas.
Jo bendramokslis Edgaras Sinkevičius su bendraminčiais bando plėtoti autentiškų lietuviškų žaislų verslą. Idėją jam pametėjo močiutė. Visus žaislus santariečiai pagamino iš ekologiškų medžiagų.
T.Ivanausko vidurinės mokyklos mokinių bendrovė „Lyderita“ bando išnaudoti kitą verslo nišą – jaunuoliai organizuoja viktorinas ir mąstymą lavinančius žaidimus. Dalyvių starto mokestį – 2 litus – jie nustatė atsižvelgdami į pačių atliktos apklausos rezultatus.
„Mokyklose mokiniai mokosi teorijos, o kurdami mokomąsias bendroves žinias gali pritaikyti praktikoje. Pavyzdžiui, šie mokiniai turėjo susirasti, kas gamina matinį plastiką, kas lazeriu išpjaus reikiamą formą“, – mostelėjo ranka į vieną iš stendų mugės organizatorė Laima Girdauskienė, Kauno „Saulės“ gimnazijos mokytoja.
„Galima prisikurti daug popierinių planų, bet juos reikia mokėti įgyventi, o sukūrus prekę ar paslaugą dar svarbiau yra mokėti ją parduoti“, – akcentavo „Lietuvos Junior Achievement“ direktorius Eugenijus Savičius.
Moksleivių mokomosios bendrovės šalyje kuriamos jau beveik dešimtmetį, tokių būdu sudarant galimybę pagal „Lietuvos Junior Achievement“ programą besimokantiems moksleiviams įgytas teorines ekonomikos mokslo žinias pritaikyti praktikoje.
Naujausi komentarai