Po muziejų nakties sparnu kauniečiai kviečiami į pikniką prie legendinės „Skalbėjėlės“.
Gal jau ne visi atsimena, kad Savanorių pr. 225 sovietmečiu buvo buitinių paslaugų kompleksas. Šio komplekso kiemo viduryje nepelnytai pamiršta viena gražiausių sovietmečio miesto skulptūrų garsioji Juozo Ruzo „Skalbėjėlė“.
Mažos ir didelės Žaliakalnio gyventojų istorijos, mamos gamintas kompotas, vaikystės pyragas – piknike prie „Skalbėjėlės“.
Ir kiti Kauno muziejai parengė įvairias išskirtinės muziejų nakties programas. Atskirų muziejų naktinėjimą vienija bendra grožio idėja.
Šių metų Muziejų nakties tema pasirinkta itin netradicinė, ryški, turinti atminties, asociacijos galios. Šiai idėjai įvardinti pasirinktas Romualdo Granausko pjesės „Rožės pražydėjimas tamsoj“ pavadinimas.
Ši pjesė 1978 m., pastatyta režisierės Dalios Tamulevičiūtės Jaunimo teatre (2008 m. pakartota rež. Vaido Viliaus Meno forte), tapo vienu gražiausių spektaklių.
Ypatingą kūrinio metaforą galima sieti su bendrąja grožio idėja, nes rožė yra ne tik tobuliausia gėlė, bet ir estetinio tobulumo vaizdinys, svarbus kultūros, meno simbolis, o muziejai saugo ne tik vertingiausius meno kūrinius, kultūrinius unikumus, bet ir yra įsikūrę ypatingo grožio erdvėse – rūmų menėse, istoriniuose salonuose, reprezentacinėse erdvėse, kurių interjerai išreiškia ypatingą grožio aplinką.
Šiemet renginiai vyks iš viso 145 šalyse, 35 tūkstančiuose muziejų. Praktiškai visi Kauno muziejai naktinėtojų laukia iki vidurnakčio.
Naujausi komentarai