Projekto „Darnūs namai“ namo ant ratų apžiūrėti užsukę gyventojai taip pat dalyvavo ir kūrybinėse dirbtuvėse. Savo žinias aplinkosaugos srityje jie galėjo pasitikrinti viktorinoje, diskutavo apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Taip pat lankytojai aktyviai įsitraukė į interaktyvias veiklas – varžėsi, kas greičiau ir teisingai išrūšiuos atliekas į atitinkamus konteinerius, taip pat domėjosi, ką skanaus galima pasigaminti iš maisto likučių.
Renginio metu buvo diskutuojama tema „Kokį pasaulį paliksime savo vaikams?“. Diskusijoje dalyvavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė, UAB „Gerovė“ direktorius Jaunius Ramoška, Kauno regiono atliekų tvarkymo centro l. e. p. direktorė Ingrida Valavičienė, UAB „Kopa“ direktorius Saulius Mudėnas, Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Žebrauskaitė. Buvo diskutuota apie atliekų tvarkymo situaciją Kauno regione, kaip ji kinta bei kokias pažangias aplinkosaugines technologijas taiko verslo įmonės. Pastarosios ieško ne tik ekonominės naudos, bet būdamos socialiai atsakingos, didelį dėmesį skiria inovacijoms ir aplinkosaugos priemonių taikymui savo veikloje.
Tuo tarpu Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Žebrauskaitė papasakojo apie augančią aplinkai draugišką jaunąją kartą. „Mūsų mokykloje yra vykdomas nuoseklus aplinkosauginis ugdymas. Mokyklos teritorijoje turime eko darželį, kuris padeda vaikams geriau susipažinti su gamta. Diegiame vaikams mintį, kad visų pirma, reikia pradėti nuo savęs paties – visada pagalvoti prieš įsigyjant naujus daiktus, prieš juos išmetant pamąstyti, ar jie jau tikrai jau nebetinkami naudoti“, – teigia I. Žebrauskaitė.
Jai antrina ir Kauno savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė, kuri teigia, kad prieš ką nors darant visada reikia pagalvoti. „Aš labai tikiuosi, kad žmonės pradės labiau galvoti apie tai, ką ir kodėl perka. Ir tada galėsime gyventi švaresnėje, saugesnėje aplinkoje“, – įsitikinusi R. Savickienė.
Unikalios namo ant ratų ekspozicijos kelionės po 60 Lietuvos savivaldybių ir 120 vietovių organizuojamos Aplinkos ministerijos iniciatyva. Ministerija siekia skleisti atsakingo vartojimo idėjas, paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodydama, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir sukauptas senienas paversti naujais, vertingais daiktais.
Darnus namas ant ratų Liepos 19 d. dar aplankys Palangą bei Kretingą, o liepos 20 d. – Klaipėdą.
Lietuvos gyventojams aktuali informacija apie aplinkosauginį projektą „Darnūs namai“ ir namo ant ratų kelionių po Lietuvą tvarkaraštis yra socialiniame tinkle.
Projektas vykdomas Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojamas ES paramos lėšomis.
Naujausi komentarai