„Radisson“ viešbutyje – Vladimiro Putino aplinkos susirinkimas? Visi numeriai – su septynetais. Kaip suprantu, tai yra Maskvos sritis, – prie atsiųstų nuotraukų stebėjosi kaunietis. – Keista – delegacija su vienodais prabangios G klasės „Mercedes-Benz“ automobiliais, visi vienodos juodos spalvos ir su vienodais rusiškais numeriais. Jiems sankcijos negalioja?“
Portalui kauno.diena.lt susisiekus su viešbučio darbuotoju, šis į klausimus apie vizitą neatsakė.
„Apgailestaujame, bet tokios informacijos suteikti negalime“, – teigė viešbučio darbuotojas, paprašęs palikti žurnalisto kontaktinius duomenis.
Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Lietuva apribojo galimybes Rusijos piliečiams atvykti į mūsų šalį.
Primename, kad Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį Prahoje su Europos Sąjungos (ES) diplomatijos vadovais tarsis dėl turistinių vizų politikos Rusijos piliečiams, pranešė BNS.
Lietuva, Estija, Latvija, Lenkija ir Suomija ragina papildyti sankcijas Maskvai dėl agresijos prieš Ukrainą ir visiškai uždrausti Rusijos turistams gauti vizas į ES bendrąją Šengeno erdvę.
Šios šalys neatmeta, kad nepriėmus bendro ES sprendimo, galėtų taikyti regioninius draudimus atvykti Rusijos piliečiams.
Nebeišduoti naujų vizų rusams anksčiau siūlė ir Europos Sąjungai pirmininkaujanti Čekija.
Agentūrai AFP vienas ES diplomatas praėjusią savaitę patvirtino, kad ant derybų stalo neformaliame ES ministrų susitikime – planai sustabdyti susitarimo, kuriuo rusams palengvinamas kelias prašyti vizų kelionėms į bloką, galiojimą.
Ši priemonė nereiškia oficialaus turizmo vizų draudimo, tačiau ji apsunkintų vizų gavimo procesą ir galėtų sulėtinti į Europą vykstančių rusų srautą, o tai padidintų Maskvos tarptautinę izoliaciją.
Praėjusiais metais 26 Šengeno kelionių zonai priklausančios šalys – 22 ES valstybės narės bei Norvegija, Islandija, Šveicarija ir Lichtenšteinas – išnagrinėjo 536 tūkst. rusų prašymų dėl trumpalaikių vizų.
Norite pranešti naujieną? Rašykite mums adresu [email protected] arba spauskite čia.