Karštas oras, ugnies pliūpsniai, balionas pamažu pučiasi, o jūs kylate aukštyn. Kelerius metus oro balionu kauniečius skraidinantis daugkartinis Lietuvos čempionas oreivis Gintautas Mockaitis džiaugiasi, kad Kauno gyventojai vis dažniau nori į savo gimtąjį miestą pažvelgti iš paukščio skrydžio.
„Anksčiau ši pramoga nebuvo labai populiari, - pasakoja oreivis. - Tačiau paskutinius kelis metus atsiranda vis daugiau norinčiųjų paskraidyti - ypač vaikų.“
Tačiau G.Mockaitis perspėja, kad oro balionu skraidina tik tuos mažuosius kauniečius, kurių ūgis didesnis nei metras 20 centimetrų. „Tiek siekia vadinamo „krepšio“ aukštis, todėl skristi gali tik tie vaikai, kurie aukštesni už krepšį“, - skuba paaiškinti oreivis.
Kauniečiai į dangaus platybes oro balionu gali pakilti iš Santakos parko - ši vieta labiausiai pamėgta tiek oreivių, tiek ir pačių šios pramogos gerbėjų. „Vasarą, kai oras geras, kylame kone kas vakarą, o žiemą - savaime suprantama išgyvename štilį“, - pasakoja G.Mockaitis.
Skrydžiai oro balionais vyksta nebūtinai tik esant giedram dangui - pagrindinė sąlyga silpnas vėjas prie žemės (iki 20 km/h) ir oras be kritulių. Oro balionai gali startuoti iš bet kokios pakankamai didelės ir apsaugotos nuo vėjo aikštelės ar pievos.
Oro balionai paruošiami skrydžiui per 20-30 minučių, o skrydis trunka 1 valandą. Kauniečiai gali būti skraidinami ir labai žemai, sulig namų stogais, medžių viršūnėmis ar vos virš žolės, o taip pat gali pakilti labai aukštai, net į 2-3 kilometrų aukštį.
„Už valandą skrydžio oro balionu vienam žmogui tenka sumokėti 400 litų. Jeigu skrenda grupės žmonių, skrydis vienam žmogui kainuoja 300 litų“, - nemažų kainų neslepia pašnekovas, pridurdamas, kad ore patiriami pojūčiai neįkainojami jokiais pinigais.
Skrendantį oro balioną visada lydi automobilis, kuris po skrydžio grąžina balioną ir juo skridusius į starto vietą. Pirmą kartą skridusieji įšventinami į oreivius bei jiems įteikiami skrydžio diplomai.
Naujausi komentarai