Reikia turėti darbščias rankas - nesinorės važiuoti iš Lietuvos! Taip tvirtina Kauno rajono ūkininkai, šeštadienį suvažiavę į Raudondvarį, tradicinę "Rudens sambarių" šventę ir pristatę ką tik nuimtą derlių.
Keturioliktą kartą surengtoje šventėje "Rudens sambariai" visos 25 Kauno rajono seniūnijos Raudondvario dvaro sodyboje pristatė išradingai įrengtus kiemelius, kuriuose vien pažvelgus buvo galima sužinoti, kokia produkcija bei veikla garsėja vietiniai gyventojai.
Stalai lūžo nuo obuolių, moliūgų, kitų rudeninių gėrybių bei kitų skanėstų. Kiemelių šeimininkai vaišino svečius, bendravo su kaimynais, dalijo patarimus ir tiesiog šventė javapjūtės pabaigtuves.
Rajono savivaldybės ir Žemės ūkio ministerijos atstovai padėkos raštais apdovanojo šauniausius pakaunės ūkininkus, kurie, pasak rajono mero Valerijaus Makūno, yra šio krašto pasididžiavimas. Pagerbti Vytautas Žmuidzinavičius, Antanas Maknevičius, Vida ir Romas Majauskai, Genutė ir Juozas Staliūnai, Algirdas Simutis, Ramutis Vincas Rindzevičius, padėkos skriejo viso rajono ūkiams.
"Bitelės pasirūpins gamta, jūsų sveikata", - žadėjo saldžiausio medaus gamintoju pramintas R.V.Rindzevičius mainais už valdžios institucijų paramą.
V.Makūnas tikino, kad rajonas turi modernių žemdirbių, kurių ūkiai neatsilieka nuo Vokietijos ar Olandijos ūkių.
Žemės ūkio viceministras Rytis Šatkauskas atkreipė dėmesį, kad žemės ūkio produkcija yra pagrindinė Lietuvos eksporto šaka. Kad nauja karta norėtų gyventi ir dirbti kaime, pasak jo, reikia gerinti infrastruktūrą, gyvenimo kokybę. Būtent kaimas, viceministro įsitikinimu, yra Lietuvos
ateitis.
Optimizmo nestokoja ir smulkūs žemdirbiai, turintieji šeimos ūkius.
"Auginame gėles. Tačiau turime ir sodą. Pati spaudžiu sultis, gaminu iš jų girą, vyną, parduodame turgeliuose. Jau gaunu užsakymų pobūviams. Jei netingi, turi rankas ir galvą, kaime galima gyventi neblogai. Niekada nevažiuočiau į užsienį", - tvirtino Drąsutė Danilevičienė, kurios keturių asmenų šeimoje visi įnikę į ūkio darbus.
Naujausi komentarai