Vis dėlto vilčių, kad turtą įsigijęs pirkėjas galėtų plėtoti teritoriją, maža: ekspertų nuomone, tam trukdo tai, kad pastatas turi daug bendraturčių.
Varžytinėse parduodamos 3,5 tūkst. kvadratinių metrų bendro ploto administracinės patalpos Žemaičių g. 31. Jų pradinė kaina – 500 tūkst. eurų.
Varžytines organizuojančio „Nuova 5“ bankroto administratoriaus Arūno Gedeikio teigimu, nors įmonei priklauso didelė dalis patalpų, tikėtis, kad naujas jų savininkas galės imtis teritorijos plėtros – neverta.
„Įmonė valdė nekilnojamąjį turtą ir, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, nepavykus restruktūrizuotis, jai iškelta bankroto byla. Dėl turto pardavimo, situacija yra tokia, kad įmonei priklauso didžioji dalis vadinamojo Žaliakalnio verslo centro patalpų, tačiau yra daug bendrasavininkių. Nepamenu tiksliai 12 ar 19, bet nemažai. Buvo daroma koncepcija, skelbiami architektūros konkursai dėl teritorijos pertvarkymo, tuo laiku bendrasavininkių buvimas taip pat turėjo neigiamos reikšmės, nes visos strategiškai geriausios patalpos nepriklauso „Nuovai 5“. Jai priklauso antri, treti, ketvirti aukštai. Todėl apie tai, kad būtų viskas nugriauta, sutvarkyta – jokių kalbų nebėra“, – BNS pasakojo jis.
Bankroto administratoriaus teigimu, kol kas sunku prognozuoti, ar šiose varžytinėse, vykstančiose iki rugpjūčio 29 dienos, pavyks patalpas parduoti.
„Vyksta elektroninės varžytinės, esame sudarę tvarką, apžiūrėti galima tikrai. Išvis neįmanoma prognozuoti, (ar pavyks parduoti – BNS), nes dalyvis gali paskutinę minutę pasiūlyti kainą. Jeigu būtų vientisas objektas ir visos patalpos priklausytų „Nuovai 5“, seniai būtume pardavę. Tačiau visi pirmi aukštai iš Savanorių prospekto, Žemaičių gatvės jai nepriklauso“, – sakė jis.
Pasak A.Gedeikio, parduodamas patalpas galima pritaikyti nuomai arba gamybai, tačiau tam reikės nemažų investicijų.
Prieš beveik dešimtmetį šį pastatą planuota perstatyti, įrengti administracines, gyvenamąsias patalpas. Surengtas architektūrinis konkursas, kuriam savo projektus pateikė ne vienas žinomas Kauno architektas. Tačiau projektas taip ir liko neįgyvendintas.
Kaip sakė Kauno savivaldybės Miesto planavimo ir architektūros skyrius vedėjas Nerijus Valatkevičius, iššūkiu projekto vystytojams galėjo tapti tai, kad labai ribotoje teritorijoje mėginta įgyvendinti ambicingą projektą, derinant administracines ir gyvenamąsias patalpas.
Be to, jo teigimu, dauguma nekilnojamojo turto, turinčio keletą savininkų, dažniausiai lieka įšaldyta, jiems nepavykus susitarti.
„Tokia vieta užstringa“, – kalbėjo N.Valatkevičius.
Jis priminė ir daugiau panašių objektų Kaune: buvusio Kauno mėsos kombinato teritoriją, „Bangos energetikos“ patalpas.
„Visose tokiose vietose yra problematiška, viena iš didžiausių problemų yra bendrasavininkiai. Kol jie tarpusavyje neranda bendro vardiklio, paprastai tie visi daiktai stovi ilgai ir nuobodžiai“, – kalbėjo Kauno vyriausiasis architektas.
Bankroto byla „Nuova 5“ iškelta 2010 metais.
Kauno radijo gamykla, 1953-1995 metais buvusi viena didžiausių miesto įmonių, nebaigtoje statyti Prisikėlimo bažnyčioje Žemaičių gatvėje įsikūrė 1952 metais, vėliau pastatyti nauji gamybiniai ir administraciniai korpusai Savanorių prospekte. 1993 metais įmonę privatizavo žlugusio koncerno EBSW investicinės bendrovės.
Naujausi komentarai