Pereiti į pagrindinį turinį

Pasirinkimas: visa širdimi esu ten, kur ir noriu būti (Metų kaunietės rinkimai)

2024-02-02 09:00 diena.lt inf.

Rinkdami „Metų kaunietę“ pristatome dar dvi šaunias moteris, kurios mėgaujasi tuo, ką daro, jaučia didelę prasmę, o miestui, jo gyventojams ir svečiams suteikia neįkainojamą savo veiklos rezultatų vertę.

Regina Navickienė (kairėje) ir Rugilė Dailidaitė (dešinėje)
Regina Navickienė (kairėje) ir Rugilė Dailidaitė (dešinėje) / Asmeninio archyvo nuotr.

13. Regina Navickienė – pirmojo privataus turizmo informacijos centro įkūrėja, aukščiausios kategorijos gidė, turizmo Kaune ir Lietuvoje puoselėtoja, rengianti kitus gidus, turizmo specialistus, dirbanti mokslinį darbą. Vien pernai suorganizavo apie 30 nemokamų ekskursijų po Kauną.

„Tuo, ką žinau, noriu dalytis su kitais“, – sakė R. Navickienė, dirbanti dėstytoja ir ruošianti gidus. Sunkiausia jai yra matyti abejingus veidus, bet tokių jos paskaitose ar ekskursijose jei ir pasitaiko, tai situacija greitai pasikeičia.

R. Navickienė su bendraminčiais buvo pirmieji, pradėjusieji skatinti vietinį turizmą, vieni iš pirmųjų ėmę privačiai ruoštis gidus, mažuosius Lietuvos, o kartu ir Kauno ambasadorius.

„1997 m. visi dar žiauriai ištroškę užsienio. Visi nori pamatyti pasaulio. Aš ieškojau naujos krypties. Visi vežė į užsienį, aš pradėjau skatinti vietinį ir atvykstamąjį turizmą“, – vardijo turizmo įmonės „Mūsų odisėja“ įkūrėja. Ši įmonė iki šiol specializuojasi kelionių, ekskursijų organizavimu Kaune ir po Lietuvą, o gidų kursų lankytojai baigiamuosius egzaminus – ekskursijas veda nemokamai kauniečiams ir miesto svečiams.

„Su kolega Eugenijum R. papasakojome apie „ilgiausią” tiltą Lietuvoje ir pasaulyje, ir dabar šį terminą vartoja daugelis gidų“, – prisiminė R. Navickienė, turėdama omenyje XIX–XX a. pradžios medinį pontoninį tiltą per Nemuną į Aleksotą. Norint juo pereiti iš vieno Nemuno kranto į kitą, prireikdavo net 13 dienų. Prūsijos teritorijoje buvęs Aleksotas gyveno pagal katalikų kalendorių, o Rusijai priklausęs Kaunas – pagal stačiatikių.

„Mūsų odisėja“ gidų kursus organizuoja jau 23 metus ir per šį laikotarpį paruošė daugiau nei 800 gidų, kurie garsina Lietuvos ir Kauno vardą, nes didžioji dalis jų yra kauniečiai.

R. Navickienė daug kartų apdovanota už nuopelnus, už vietinio turizmo skatinimą ir inovacijas, parašė pirmąją daktaro disertaciją Lietuvoje apie turizmo sektoriaus kontaktinių darbuotojų kompetencijas. Ši aktyvi kaunietė yra ir daugelio mokslinių straipsnių autorė ar bendraautorė, specializuojasi tamsiajame turizme, aktyviai dalyvauja tarptautinėse mokslinėse konferencijose su pranešimais.

Papasakojome apie „ilgiausią” tiltą Lietuvoje ir pasaulyje, ir dabar šį terminą vartoja daugelis gidų.

Kaune tikriausiai nebūtų vietos, apie kurią ji negalėtų papasakoti ko nors įdomaus ir užburiančio, įtraukiančio, verčiančio plačiau pasidomėti Kauno istorija, asmenybėmis. Pavyzdžiui, ar žinote, koks buvo Maironio telefono numeris? Kur palaidotas Motiejus Valančius? Kur yra klounų muziejus?

Jos širdis labiausiai linksta prie Kauno senamiesčio. „Kiekviena plyta, akmuo, siena čia turi savo istoriją. Čia buvo mano pirmoji darbo vieta baigus universitetą – Kauno ekskursijų biuras“, – pasakojo R. Navickienė.

Ji visus ragina būti atvirais pasauliui, mylėti save, mėgautis gyvenimu, darbu, draugais, dalytis savo žiniomis ir nenustoti mokytis visą gyvenimą.

14. Rugilė Dailidaitė – Lietuvos šokių asociacijos prezidentė, Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos mokytoja, RED šokių studijos įkūrėja ir choreografė, užauginusi ne vieną šokėjų kartą, garsinančių Kauno ir Lietuvos vardą visame pasaulyje. Jos iniciatyva Lietuvos šokėjai ir studijos susibūrė į šokių asociaciją ir surengė pirmuosius hiphopo šokėjų apdovanojimus.

„Kiekvieną dieną džiaugiuosi, kad pasirinkau kelią ir gyvenimą, kuriame tiek daug vaikų, jaunimo, suaugusių, jų šypsenų, stiprybės, užsispyrimo, motyvacijos ir neblėstančios meilės. Jei turėčiau galimybę kažką pakeisti, nekeisčiau nieko, nes visa širdimi esu ten, kur turiu ir noriu būti“, – sakė R. Dailidaitė.

Anot jos, stiprus žmogus sunkumus vertina dvejopai: tai yra iššūkis arba išbandymas, kuriuos reikia įveikti. „Man gyvenimas – tai įkvėpus pilna krūtine oro eiti, klupti, keltis, skristi, vėl eiti, klupti ir vėl keltis“, – teigė kaunietė.

„Moterys, merginos, mergaitės, – kreipėsi į visas R. Dailidaitė. – Mylėkite save, mylėkite artimuosius, dalykitės džiaugsmu, šypsena. Keliaukite per gyvenimą aukštai iškelta galva, pildykite svajones ir siekite savo tikslų. Kartais suklumpame, bet juk visko būna, stiprybė slypi mumyse, drąsa, pasitikėjimas, tikslų siekimas – mūsų vidiniai varikliai ir niekada ne vėlu keisti, niekada ne vėlu ieškoti ar svajoti. Viskam savas laikas, tiesiog, turbūt gyvenimas kartais siunčia tam tikrus išbandymus, kuriuos turime įveikti, po kurių užaugame, sustiprėjame“, – samprotavo choreografė.

Kiekvieną dieną džiaugiuosi, kad pasirinkau kelią ir gyvenimą, kuriame tiek daug vaikų, jaunimo, suaugusių, jų šypsenų, stiprybės, užsispyrimo, motyvacijos ir neblėstančios meilės.

Geriausios emocijos jai kyla, kai mato laimingus vaikus – šokėjus, kai gali sukurti sąlygas ir erdvę jiems skleistis, ieškoti, augti, domėtis, kai mato, kad pavyksta įkvėpti juos siekti tikslų, kovoti už savo svajones, kai mato, kaip vaikai bendrauja, džiaugiasi, auga. Tada didžiuojasi galėdama dalyvauti jų gyvenimuose, paskatinti, pastūmėti ir padėti.

„Kaip kaunietė be galo džiaugiuosi ir myliu Kauną, neiškeisčiau jo į jokį kitą miestą. Daug keliauju, kelionėse auginu save, stiprinu, plečiu savo vidinį pasaulį, bet savo miestą visada nešioju mintyse ir širdyje. Didžiuojuosi esanti lietuvė, didžiuojuosi mūsų viena iš seniausių kalbų pasaulyje, turbūt tai kažkada ir paskatino studijuoti lietuvių kalbą. Vėliau studijavau teisę. Taip formavau savo pilietiškumą, pagarbą ir meilę Lietuvai“, – kalbėjo R. Dailidaitė, prisipažinusi, kad yra iš tų sėsliųjų, vertinančių stabilumą, ištikimybę.

Šią kaunietę labai traukia istorinės vietos, turinčios gilias tradicijas – Kauno senamiestis, Laisvės alėja, Pažaislis, upių santaka. „Kaunas – vienas gražiausių ir autentiškiausių miestų Lietuvoje – neįmanoma juo nesižavėti ar jo nemylėti“, – sakė projekto „Metų kaunietė“ dvidešimtuko dalyvė.


Balsuoti galite:

• DIENRAŠTIS: išsikirptą ir užpildytą specialų kuponą siųsti adresu: Metų kaunietė, „Kauno dienos“ laikraščio redakcija, I. Kanto g. 18, 44296 Kaunas, arba įmesti į specialią balsavimo dėžę prenumeratos skyriuje I a. 1 kuponas = 10 balsų. Esant galimybei dienraščio iškarpas prašom į redakciją siųsti paštu.

• SMS: trumpąją žinutę (Lietuvoje) siųsti numeriu 1679 su tekstu „MKA XX“. XX – kandidatės numeris, esantis prie jos profilio portale. SMS kaina – 1 Eur. 1 SMS = 10 balsų.

• PORTALAS: kaunodiena.lt rubrikoje „Metų kaunietė“. Portale už vieną kandidatę galima balsuoti vieną kartą per parą iš vieno IP adreso. Vienas balsavimas internetu prilygsta vienam balsui.

Nuo sausio 25 d. iki vasario 6 d. 12 val. balsuodami išrinksite dešimt šio titulo verčiausių kauniečių. Vasario 8 d. paskelbsime dešimtuką ir tęsime balsavimą iki vasario 20 d. 12 val.

Vasario 22 d. paskelbsime finalinį pretendenčių šešetuką.

Nuo vasario 22 d. iki kovo 4 d. 12 val. balsuodami iš šešių finalininkių rinksite nugalėtoją. Kovo 5–6 d. susumuosime rezultatus.

Kovo 7 d. Metų kaunietę paskelbsime finaliniame renginyje.

Dienraštis „Kauno diena“ dėkoja projekto pagrindiniams rėmėjams: „Kauno tiltai“, „Bosca be alkoholio“, „Vikonda grupė“; rėmėjams „Jukata“, „Kauno grūdai“, „Heiga Group“, „Volfas Engelman nealkoholinis“, „Mano būstas“; partneriams „Etapas Group“, „Centro kredito unija“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų