Į atgimstantį buvusį "Pienocentro" kvartalą pirmieji koją įkėlė ne butų ir biurų valdytojai, o meno pasaulio atstovai. Specialiai įrengtoje erdvėje jau surengti pirmieji renginiai.
Dėmesys šiuolaikinei kultūrai
"Karaliaus Mindaugo apartamentų" plėtotojai kultūriniams renginiams atvėrė vieno gražiausio buvusiame tarpukario "Pienocentro" kvartale esančio pastato duris. Tai architekto Jono Kovalskio-Kovos tarpukariu projektuotas namas: praėjusio amžiaus pradžią menantys originalūs langai ir durys, aukštos medžio lubos, paremtos iš Didžiosios Britanijos atplukdytomis gelžbetoninėmis sijomis.
Į Nemuną žvelgiančiame pastate neseniai rinkosi apie 600 elektroninės šokių muzikos gerbėjų.
"Savo publikai siūlome neįprastą muziką, kuri yra žingsneliu priekyje nei skambanti tradiciniuose klubuose. Kiekvienam renginiui ieškome vis naujos, netradicinės aplinkos", – sakė 20-ojo renginio "Prisukamas abrikosas | Visi šventieji" organizatorius Žilvinas Širka.
Iki šiol jie Kaune buvo išbandę buvusių "Lituanicos", "Sanito" fabrikų erdves.
"Buvusiame "Pienocentro" pastate maloniai nustebino netradicinės erdvės, kolonos, perėjimai ir architektūriniai sprendimai, kurie vakarui suteikė savito patrauklumo ir mistikos", – pasakojo Ž.Širka.
Sulaukę teigiamų įvertinimų renginio organizatoriai čia planuoja naujus projektus. "Manau, kad mūsų tradicinis festivalis "Insanitus" tikrai galėtų čia vykti. Šios unikalios erdvės tiesiog idealiai tinka mūsų meno eksperimentams, instaliacijų labirintams, interaktyviam miesto kinui, tarpdisciplininiams performansams", – kalbėjo organizatorius.
Gyvenimui, darbui ir menui
Pasak "Karaliaus Mindaugo apartamentų" projekto vadovo Karolio Matulevičiaus, ir ateityje šis pastatas bus atviras kultūriniams renginiams.
"Šios erdvės itin tinka šiuolaikiniam menui pristatyti. Labai laukiame dailininkų, skulptorių, fotografų, audiovizualinio meno ar mados kūrėjų, kurie ieško netradicinių erdvių. Taip pat planuojame kamerinius muzikos, modernaus šokio ar teatro vakarus", – pasakojo K.Matulevičius.
Šiuo metu baigiami pirmųjų ir įpusėjo antrųjų "Karaliaus Mindaugo apartamentų" statybų etapo darbai. Lapkričio pabaigoje planuojama įteikti raktus pirmiesiems naujakuriams.
Išsaugo paveldą
"Karaliaus Mindaugo apartamentų" projektas plėtojamas buvusioje industrinėje teritorijoje Kauno centre.
Tarpukariu "Pienocentro" kvartalą projektavo žymiausi to meto architektai Vytautas Žemkalnis-Landsbergis, Bronius Elsbergas, J.Kovalskis-Kova.
Rekonstrukcijos metu stengiamasi ir išsaugoti paveldą, ir pritaikyti jį šiuolaikiniams poreikiams: šiltinamos sienos, keičiami stogai, komunikacijos, numatomas autonominis dujinis šildymas, montuojami mediniai langai.
"Tai šiuo metu vienas įdomesnių projektų ne tik Kaune, bet ir Lietuvoje. Didžiausias iššūkis tenkantis mums – unikalių, istorinių pastatų išsaugojimas ir kartu jų pritaikymas šiuolaikiniams reikalavimams, žmonių poreikiams", – sakė architektas Algimantas Kančas.
Pasak architekto, po rekonstrukcijos "Karaliaus Mindaugo apartamentuose" atsiras išskirtinių erdvių, pritaikytų gyvenimui, darbui ar poilsiui.
Komentaras
Karolis Matulevičius
"Karaliaus Mindaugo apartamentų" projekto vadovas
Ir JAV, kur gimė vadinamasis loftų judėjimas, ir Vakarų Europoje, kur jis suklestėjo, menininkai pirmieji įsikurdavo buvusiuose industriniuose pastatuose. Čia burdavosi meno pasaulio elitas, virdavo kultūrinis gyvenimas, gimdavo nauji meniniai judėjimai. Planuodami buvusio "Pienocentro" konversijos projektą manėme, kad šiame unikaliame, istoriniame kvartale, kurį projektavo garsiausi tarpukario architektai, privalo būti erdvė, skirta ne tik komercijai, bet ir menui. Dabar taip ir yra.
Naujausi komentarai