Takų tinklas
Portalo kauno.diena.lt skaitytojai pasidalijo savo įspūdžiais po pasivaikščiojimo Ąžuolyne. Šiuo metu ši žalioji miesto erdvė yra tvarkoma, tad ne visur galima praeiti senaisiais takais, tačiau jau yra ir naujų.
„Senokai buvau Ąžuolyne, todėl jis man labai pasikeitęs. Jau vien ties įėjimu, seniau būdavo vienas pagrindinis takas, o dabar jau yra takelis ir šone. Toliau takų dar daugiau – mezgamas visas tinklas. Kiek atsimenu, kai kur takelių nebuvo, tad dabar jie bus nauji, kitur – buvo išmindžioti, tokie laukiniai takiukai, tai šiose vietose taip pat bus dabar įrengti nauji.
Kai bus viskas sutvarkyta, manau, kad tikrai bus smagu pavaikščioti po tas parko vietas, kurios seniau nebuvo prieinamos. Be to, manau, kad bus ir patogiau, nes nereikės eiti aplinkui, o bus galima parką kirsti skersai naujais takais“, – savo įspūdžiais dalijosi kaunietė po apsilankymo šiuo metu tvarkomame Ąžuolyne.
Moteris tikino, kad jos dėmesį patraukė ir naujai montuojami šviestuvai, kai kur jau atsirado ir nauji suoliukai. Tiesa, kaunietė kiek suabejojo, ar tikrai visus takus reikia asfaltuoti, galbūt užtektų kai kuriuos padaryti natūralios dangos.
Skaitytojo nuotr.
Intensyvūs darbai
Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė portalui kauno.diena.lt sakė, kad didžioji dalis darbų Ąžuolyno parke bus atlikti dar šiemet.
„Parke jau pilnai įrengtas vandentiekis ir nuotekų tinklai, todėl rugsėjo pabaigoje prie jų bus jungiami du nauji, savaime išsivalantys tualetai. Darbininkai, prižiūrimi aplinkosaugos ekspertų, netrukus turėtų užbaigti ir elektros tinklų tiesimo darbus. Tai leis atnaujinti apšvietimą parke“, – apie atliktus darbus kalbėjo specialistė.
Senokai buvau Ąžuolyne, todėl jis man labai pasikeitęs.
Pasak R.Savickienės, miestiečių išmindytų takelių užpylimas natūralia skaldele taip pat artėja pabaigos link, o naujuosius asfalto takus, kurių bendras ilgis siekia tik 1,1 km, planuojama užbaigti iki spalio pabaigos.
„Per rugsėjį turėtų būti užbaigtas ir dviračių takas. Jame dar bus įrenginėjami kalneliai, taip apsaugant arčiau paviršiaus esančias senųjų medžių šaknis. Šiemet taip pat bus rekonstruojamas ir senųjų parko takų tinklas.
Rugsėjį pradėsime montuoti sraigtinius metalo korpuso ir medinių pakopų laiptus į Tunelio gatvę ir Radvilėnų plentą. Mažoji architektūra, vaikų žaidimo ir sporto treniruoklių įrengimas numatytas kitų metų pavasarį“, – kokie darbai dar laukia paminėjo Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.
Skaitytojo nuotr.
Kaip pasikeis parkas?
Kauno miesto savivaldybė buvo skelbusi, kad atnaujinant parką bus išsaugotas esamas takų tinklas – per visą Ąžuolyno ilgį nusidriekusi lenkta alėja su daugybe atsiskiriančių ir tarp storakamienių medžių vingiuojančių takelių.
Numatyta atnaujinti esamų asfalto takų dangą, o natūralūs gruntiniai takai bus sutvirtinami užpilant juos skaldele. Tvarkingi ir patogiai išsidėstę takeliai natūraliai skatins Ąžuolyno lankytojus savo pasivaikščiojimams rinktis būtent tam skirtus maršrutus ir nevaikščioti po visą teritoriją. Tai užtikrins saugią aplinką ąžuolams.
Parke taip pat atsiras naujas dviračių takas, kurio trasa, atsižvelgiant į dendrologų ekspertizės išvadą, pakoreguota taip, kad maršrutas vingiuotų saugiu atstumu nuo vertingų želdinių, vaikų žaidimo aikštelių ir pėsčiųjų zonų. Taip pat nuspręsta panaikinti po senųjų ąžuolų lajomis įsikūrusias aikšteles, kad nebūtų trypiamos medžių šaknys. Biologinės įvairovės pažinimui bus įrengtas pažintinis takas.
Papildomu akcentu turėtų tapti ir atnaujintas apšvietimas. Parke lankytojus pasitiks nauji suoliukai, atokiau nuo senųjų ąžuolų įrengtos poilsio, treniruoklių ir vaikų žaidimų aikštelės. Kauniečių ir miesto svečių patogumui Ąžuolyne bus įrengti du viešieji tualetai, suremontuoti esami tilteliai ir atnaujinta kita parko infrastruktūra. Darbų plane numatyta vietoje esamo išminto tako ant sraigtinių pamatų, įrengti laiptus į Tunelio gatvę ir Radvilėnų plentą.
Dėmesys ąžuolams Kauno Ąžuolynas į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą bei Europos saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“ įtrauktas objektas. Didžiausia parko vertybė – senieji paprastieji ąžuolai ir juose gyvenantys vabzdžiai – niūriaspalviai auksavabaliai. Siekiant išvengti neigiamo poveikio gamtinėms vertybėms, rekonstrukcijos projektas paruoštas bendradarbiaujant su Lietuvos dendrologų draugijos, saugomų teritorijų, valstybinės miškų tarnybos ir kitų sričių specialistais bei ekspertais.
Viešąjį rangos darbų konkursą laimėjusi bendrovė „Kauno keliai“. 62,6 hektarų plote vykdant parko infrastruktūros gerinimo darbus, įmonė privalės vadovautis „Kauno plano“ numatytomis parko tvarkymo ir apsaugos priemonėmis. Visa tai leis tinkamai apsaugoti gamtos paveldą – šimtamečius ąžuolus ir biologinę įvairovę.
Skaitytojo nuotr.
Jau ne vienus metus Ąžuolyne arboristai atlieka saugomų medžių lajų korekciją ir sutvirtinimo darbus, sausų šakų šalinimą. Specialistai rūpinasi, kad dirvožemis po ąžuolais būtų gerinamas patręšiant, purenant ir mulčiuojant, atliekamas saugotinų medžių drevių atvėrimas, mūro, betono likučių ir kitų šiukšlių šalinimo darbai. Parko teritorijoje taip pat vykdomas gamtotvarkos projekte numatytas invazinių uosialapių klevų naikinimas, senųjų ąžuolų polajų valymas nuo menkaverčių želdinių bei krūmų, taip sudarant palankias sąlygas naujai ąžuoliukų kartai įsitvirtinti ir augti bei prailginti šimtamečių ąžuolų gyvavimo amžių.
Norite pranešti naujieną? Rašykite mums adresu [email protected] arba spauskite čia.
Naujausi komentarai