Pereiti į pagrindinį turinį

Prie obelisko susirinko policijos veteranai: istorija, tradicijos yra labai prasminga ir kilnu

2024-10-02 09:56

Angelų sargų dienos išvakarėse prie paminklo Lietuvos policijai susirinkę policijos veteranai ir būsimieji pareigūnai buvo vieningi – ši vieta svarbi ne tik jų profesijos atstovams, bet ir visiems gerus darbus darantiems žmonėms.

Pagarba: policijos veteranai turi kur ateiti pagerbti kolegų – obeliskas, anot jų, itin tinkama vieta.

Lietuvos policijos vardo 100-mečiui dedikuotas obeliskas dar netapo vieta, kurioje kasmet rinktųsi pareigūnai pagerbti žuvusių ar nukentėjusių tarnyboje kolegų, tačiau tokių minčių turi ir čia susirinkę policijos veteranai, ir būsimieji pareigūnai.

Vienas iš šio obelisko idėjos autorių, pirmasis Lietuvos policijos generalinis komisaras Petras Liubertas atkreipė dėmesį, kad profesinės šventės išvakarėse prie obelisko pirmą kartą susirinko policijos veteranai, o su jais kartu ir jaunimas – būsimieji pareigūnai.

„Mes neturėjome savo vietos, kur galėtume susirinkti: rinkdavomės tai Karo muziejaus sodelyje, tai Katedros aikštėje, tai kur nors prie Geležinkelio stoties ar  Mastaičiuose. Ši vieta bus labai svarbi, gražiai įsikomponuoja senasis policijos pastatas, Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia ir obeliskas policijai“, – itin gerai parinktą vietą tokiam prasmingam akcentui įžvelgė P. Liubertas.

Tai ne vienintelė pirmojo Lietuvos policijos generalinio komisaro iniciatyva puoselėjant tradicijas.

Atkuriant nepriklausomą Lietuvos valstybę 1990 m. gruodžio 11 d. pirmojo Policijos generalinio komisaro įsakymu atkurta Policijos diena – spalio 2-oji, kuri švenčiama kasmet.

Pagal save žinau – šis darbas yra pašaukimas, o jis be praeities, be istorijos, be tradicijų būna silpnas. / Regimanto Zakšensko nuotr.

„Man teko aktyviai dalyvauti steigiant Policijos muziejų. Turime tokį Vilniuje. Prisimename policijos istoriją, 1990–1991 m. ir policijos vaidmenį kuriant nepriklausomą valstybę. Istorija, tradicijos, pagarba yra labai prasminga, gilu ir kilnu“, – pareigą saugoti padėtus pagrindus mini P. Liubertas.

Apmaudu, anot buvusio komisaro, kai policininkas užkardoje ar kitame policijos renginyje žvilgteli į laikrodį: „O, baigėsi darbo laikas.“ Tokiems žmonėms policijoje – ne vieta. Motyvas „pakelkite man algą ir tada aš pradėsiu gerai dirbti“ nėra svarus: „Pagal save žinau – šis darbas yra pašaukimas, o pašaukimas be praeities, be istorijos, be tradicijų būna silpnas.“

Pagal save žinau – šis darbas yra pašaukimas, o jis be praeities, be istorijos, be tradicijų būna silpnas.

Profesinės šventės išvakarėse policijos veteranai prisiminė, kad vien per 34 nepriklausomybės metus gindami, saugodami ir padėdami žmonėms žuvo net 36 policijos pareigūnai, šimtai buvo sužaloti. Tokia  ramybės kaina taikos metu.

„Tiek policijos pareigūnai ar kiti vidaus tarnybos pareigūnai dirba iš pašaukimo, o ne dėl pinigų ar statuso. Ne be reikalo yra šūkis „Ginti. Saugoti. Padėti“. Dėl to ir pasirenkame mokytis Policijos mokykloje, dėl to ir norime dirbti policijoje“, – buvusio komisaro mintis tęsė Lietuvos policijos mokyklos kursantė Rimgailė Matulytė.

Kauno vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Remigijus Stukas patikino, kad ši vieta neabejotinai taps policijos pasididžiavimu. Sudaromas renginių grafikas, kada ir kokios čia vyks šventės, priesaiką „Ginti. Saugoti. Padėti“ duos mokyklą baigę kursantai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų