Aukščiausias Kauno miesto apdovanojimas – Garbės piliečio vardas – pirmadienį Rotušėje vykusios iškilmingos ceremonijos metu suteiktas istorikui, profesoriui Zigmuntui Kiaupai.
„Z. Kiaupa yra ilgametis Kauno metraščio redakcijos kolegijos vadovas, kuris metraštį sutvarkė moksliniais pagrindais. Su kolegomis iš VDU ir istorijos institutu nuo 2002 metų profesorius organizuoja Lietuvos istorijos konferencijas. Nuopelnų sąrašą būtų galima tęsti – ir tai tik įrodo neįkainojamą profesoriaus indėlį į Kauno istorijos puoselėjimą, sklaidą ir viešinimą. Toks pat neįkainojamas, profesoriau, Kauno miestui esate ir Jūs“, – ceremonijos metu sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.
„Jaučiuosi nepaprastai pagerbtas šiuo miesto man skirtu apdovanojimu. Pradėjęs dirbti Vytauto Didžiojo universitete, gilinausi į miesto istoriją. Kartu su manimi daug metų dirbo ir jaunų žmonių kolektyvas, kuriam padedant ir pavyko išleisti Kauno istorijos metraščius. Oficialiai pasižadu, kad po dvejų – trejų metų išleisime ir antrąjį „Kauno istorijos“ tomą“, – teigė istorikas Z. Kiaupa.
Pasak jo, vis daugiau žmonių domisi miesto istorija. Tai įrodo nuolat didėjantis jo rengiamose mokslinėse konferencijose dalyvaujančių žmonių skaičius.
„Lietuvoje galima džiaugtis daug kuo, bet labiausiai reikia džiaugtis žmonėmis ir jų darbais. Ypač tokiais kaip Z. Kiaupa, kuris dirba netausodamas jėgų. Tai nepaprastai nuoširdus, kuklus ir darbštus žmogus“, – teigė VDU rektorius Zigmas Lydeka.
Z. Kiaupa yra vienas labiausiai nusipelniusių Kauno miesto istorijos tyrinėtojų ir puoselėtojų, taip pat VDU istorijos profesorius. Nuo 1995 m. kartu su kolegomis VDU organizuoja kasmetines Kauno istorijos konferencijas, nuo 1996 m. yra Kauno istorijos metraščio redkolegijos pirmininkas (išleista 14 tomų). Profesorius yra VDU Lietuvos miestų tarpdalykinių tyrimų klasterio tarybos pirmininkas. Klasteris ypatingą dėmesį skiria Kauno miesto ir regiono istoriniams tyrimams.
Per savo aktyvios mokslininko karjeros merus paskelbė per 150 mokslinių straipsnių Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir kitų šalių mokslinėje spaudoje, kurių daugiau nei penktadalis yra skirtas įvairiems Kauno miesto ir regiono tyrinėjimams.
2012 m. Kauno miesto Garbės piliečio vardas buvo suteiktas aktorei Reginai Varnaitei. 2010 metų pabaigoje šis aukščiausias Kauno miesto apdovanojimas atiteko architektui Eugenijui Miliūnui. Kauno miesto savivaldybės Apdovanojimų nuostatuose numatyta, kad Garbės piliečio vardas per metus gali būti suteiktas ne daugiau kaip vienam asmeniui.
Pirmadienį Rotušėje vykusios ceremonijos metu II laipsnio santakos ženklas įteiktas Gintarui Skorupskui, ilgamečiui meno ir kultūros mecenatui. S. Skorupskas remia Pažaislio muzikos festivalį, festivalį ,,Operetė Kauno pilyje“, Kauno valstybinį muzikinį teatrą, Lietuvos sportinių šokių federaciją, Kauno ,,Žalgirio“ krepšinio klubą, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninę VšĮ Kauno klinikos, sportinių šokių klubą ,,Ratuto“, moterų krepšinio komandą ,,Viči-Aistės“, ,,Sidabrinė gervė“ ir ,,Sidabrinės gervės naktys“ ir kt.
Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvariniai medaliai už nuopelnus Kaunui įteikti Ramojui Anicetui Kalyčiui, Aurelijui Antanui Noruševičiui, bei Žibuoklei Senikienei.
Nuo 1991 m. pradžios Kauno Garbės piliečiais buvo paskelbti 24 asmenys: Juozas Urbšys, Viktoras Kuprevičius, Vytautas Landsbergis-Žemkalnis, Mykolas Žilinskas, Vincentas Sladkevičius, Vytautas Landsbergis, Stasys Lozoraitis, Sigitas Tamkevičius, Bernardas Brazdžionis, Algirdas Šocikas, Arvydas Sabonis, Eduardas (Edvardas) Viskanta, Liudas Dambrauskas, Ričardas Mikutavičius, Juozas Grušas, Vladas Garastas, Rimantas Ruzas, Rūta Staliliūnaitė, Juozas Blužas, Aleksandras Kwasnewskis, Valdas Adamkus, Petras Bingelis, E. Miliūnas ir R. Varnaitė.
Naujausi komentarai