„Tokio termino „blaivykla“ nėra, todėl vadinsis saugi nakvynė. Padėsime žmonėms saugiai pernakvoti ir išleisime namo“, – paaiškino savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Marija Vyšniauskienė. Anot jos, savivaldybė intensyviai dirba, kad nuo rugsėjo paslaugas teiktų 15 vietų įstaiga, teiksianti vadinamosios blaivyklos paslaugas.
Tarybai pateiktuose dokumentuose skelbiama, kad sprendimas prijungti Nakvynės namus prie Socialinių paslaugų centro priimtas siekiant optimizuoti biudžetinių socialinių paslaugų įstaigų tinklą, mažinti valdymo išlaidas. Vis dėlto, M.Vyšniauskienė tikino, kad ne taupymas yra pagrindinis dalykas, o paslaugų kompleksiškumas.
Nakvynės paslaugos yra teikiamos padaliniuose R.Kalantos g. 55 (Vyrų nakvynės padalinys), R.Kalantos g. 57 (Benamių nakvynės padalinys) ir Partizanų g. 5 (Moterų nakvynės padalinys).
Kaip teigia savivaldybės specialistai, laikino apnakvindinimo paslaugos bus teikiamos ir toliau.
Šiemet biudžetinei įstaigai Nakvynės namai išlaikymui skirta 212 tūkst. eurų. Juose yra 37 darbuotojų etatai. Po reorganizacijos Kauno miesto socialinių paslaugų centro Nakvynės paslaugų padalinyje liktų 17 etatų. Taigi ketinama sumažinti 20 etatų administracinio, ūkinio ir pagalbinio personalo.
Kauno miesto socialinių paslaugų centrui išlaikyti šiemet savivaldybė yra skyrusi kiek daugiau nei 700 tūkst. eurų. Šiame centre yra 147 etatai.
Naujausi komentarai