Pereiti į pagrindinį turinį

Šeima tapo kaimynės vilkšunės įkaitais

2015-05-16 02:00

Šančiuose, Latvių g., gyvenančių kaimynų konflikto priežastis – piktas šuo. Darbo dienomis ketverių metų vilkšunė pririšama prie būdos, tačiau savaitgaliais tampa kaimynų siaubu, nes paleidžiama bėgioti.

Šančiuose, Latvių g., gyvenančių kaimynų konflikto priežastis – piktas šuo. Darbo dienomis ketverių metų vilkšunė pririšama prie būdos, tačiau savaitgaliais tampa kaimynų siaubu, nes paleidžiama bėgioti.

Puola svetimus

Pasivaikščiojus po Žemuosius Šančius vargu ar rasi namą, už kurio tvoros nelotų šuo. Ne vieną jų sutiksi palaidą klaidžiojantį po siauras gatveles. Latvių g. 5-as namas taip pat turi tvorą, tačiau ant pastato esanti lentelė perspėja lankytojus – čia gyvena piktas šuo.

Įėjus į kiemą pastebime jame stovintį kitą namą, žema vieline tvorele atsitvėrusį porą metrų aplink savo duris. Ten pastatyta būda, prie kurios pririštas didelis šuo. Kol vilkšunės šeimininkė dirba, šuo būna uždarytas, tačiau savaitgalį jis paleidžiamas.

Vilkšunės šeimininkės kaimynė Rita Aleksandravičienė pasakojo niekada nesiskundusi, kad šuo laksto palaidas, nors dėl to į kiemą negalėdavo užeiti jos svečiai – moterį vilkšunė pažįsta, tačiau yra neauklėta ir svetimus puola.

"Kadangi patys laikome mažą šuniuką, negalime reikalauti, kad ji to šuns neturėtų. Dvejus su puse metų ji išvis šuns nebuvo pririšusi, tačiau kai iš užsienio grįžo mano duktė su anūku – paprašiau, kad šuo nelakstytų palaidas", – nuo to laiko moteris šunį paleidžianti tik savaitgaliais.

Rašė devynis pareiškimus

Rita nuolat nerimavo dėl savo mažamečio anūko – šuo jo nepažįsta, be to yra didelis, lengvai galėtų vaiką sužeisti. Jos kantrybės taurė prisipildė sekmadienį, kai šuo puolė tiesiai ant dukros, vos tik jai išėjus pro namų duris.

"Dvejus metus kvietėme policiją, yra parašyti devyni pareiškimai, turime nuotraukų ir filmuotos medžiagos. Iš policijos – jokio dėmesio", – skundėsi R.Aleksandravičienė, kuriai kaimynė esą gyrėsi, kad atvažiuojantis policininkas yra jos sūnaus draugas, todėl pagalbos tegu nesitiki.

Moteris džiaugėsi, kad tą sekmadienį atvyko kitas pareigūnas. "Patikėkite, pats policininkas žado neteko. Jie priėmė mūsų pareiškimą ir surašė aktą, kad čia ne bendras pažeidimas, o piktybinis šuns paleidimas", – R.Aleksandravičienė pasakojo, kad pareigūnas jai patarė kreiptis į Vaikų teisių inspektorių.

Bijo savaitgalio

Pirmadienį moteris kartu su dukra nuėjo į Vaikų teisių apsaugos skyrių. Ten joms buvo pasakyta, kad tarnyba jokių priemonių imtis negali, kol šuo vaiko neapkandžiojo, ir siūlė kreiptis į Viešosios tvarkos skyrių.

Čia R.Aleksandravičienei taip pat buvo užvertos durys, nes pasirodo, skyrius nebeprižiūri šunų laikymo taisyklių laikymosi. Buvo patarta nueiti į pačią savivaldybę. Beveik išvytos ir iš ten, nes esą tokios problemos nėra savivaldybės kompetencijoje, motina su dukra vis dėlto surado specialistą, kuris prižadėjo jų situaciją išspręsti. Paprašė užregistruoti skundą ir laukti jo vizito.

"Tačiau va, jau ketvirtadienis, ir nei policija, nei savivaldybė su mumis nesusisiekė. O ateina savaitgalis – jie pradės gerti ir vėl šuo bus paleistas", – su baime šeštadienio laukė R.Aleksandravičienė.

Niekas negina

Anot moters, problemų dėl šuns kyla tik savaitgaliais. Ji užsimena, kad tai gali būti susiję su alkoholiu. "Kai blaiva, kai dirba – ji auksinė, tvarkinga, bet savaitgalį, kai tik pradeda gerti, jai visai nesvarbu, ar vaikas yra kieme, ar ne. Paleidžia šunį ir viskas", – moteris nuogąstavo, kad tik neįvyktų nelaimė, nes vilkšunė vaiko nepažįsta ir puola kaip svetimą. Anot jos, kai anūkas žaidžia kieme, šuo draskosi ir loja ant jo.

"Visada su ja stengiausi nekonfliktuoti. Ji visą gyvenimą didelius šunis laikė, pas mane į kiemą kaimynai negalėdavo užeiti. Niekada to nesureikšmindavau. Bet kai grįžo dukra su vaiku, tai viskas pasikeitė. Būdavo, kad ji iš viso su vaiku į kiemą įeiti negali, nes tas šuo jų nepažįsta, niekada nematęs. Pernai turėjome kviesti policiją, kad ji šunį pririštų ir mes galėtume užeiti į namus", – skundėsi R.Aleksandravičienė.

Pasak jos, susitarti su kaimyne nepavyksta, ji būtinai nori šunį kieme paleisti. "Yra prašiusi sudaryti grafiką – kada kieme šuo, o kada – vaikas", – anot R.Aleksandravičienės, visą gyvenimą čia gyvenanti kaimynė laiko save kiemo šeimininke ir kompromiso neieško, o institucijos padėti negali.

"Norime papasakoti apie savo situaciją, nes gal ne vieniems mums taip yra. Jokie įstatymai tokiu atveju negina vaiko. Kaip galima taip rizikuoti jo gyvybe?", – stebėjosi moteris.

Gresia bauda

Šančių ir Panemunės policijos nuovados viršininkas Audrius Šakickas "Kauno dienos" žurnalistę patikino, kad apie šią problemą žino.

"Turiu praėjusios savaitės du pareiškimus. Bus surašytas administracinis pažeidimų protokolas už gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus", – anot pareigūno, tokiu atveju gresia įspėjimas arba bauda iki 800 litų (231 euras). Jei augintinio savininko baudos nepamokys, šuo gali būti ir konfiskuotas.

Anot A.Šakicko, Šančiuose, kur yra daug nuosavų namų, tokių pažeidimų būna nemažai: "Šiais metais esame nubaudę maždaug dvidešimt asmenų. Vis dėlto, bausti gali ne tik policija, bet ir seniūnija, kitos institucijos".

Pasak pareigūno, situacija nesikeičia – žmonės nemoka laikytis taisyklių ir per metus yra nubaudžiama maždaug tiek pat augintinių šeimininkų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų