Laimutės ir Stasio Sadauskų sodyboje vykusiame seminare, kuris finansuojamas vykdant „Interreg“ projektą „Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, plėtojant savanorystę priešgaisrinės saugos srityje“, dalyvavo 17 žmonių, tarp jų buvo seniūnijų vadovų, miškininkų, savivaldybės atstovų, taip pat atvyko penki svečiai iš Lenkijos - Krasnopolio, Punsko ir Smalėnų valsčių. Teorinius bei praktinius mokymus vedė Kauno rajono ugniagesių savanorių draugijos pirmininkas Klemensas Narkevičius.
Iš pradžių išdėstyta ugniagesių istorija, papasakota apie degias ir gesinamąsias medžiagas, pamokyta, kaip tinkamai naudotis gesintuvu, ką daryti pastebėjus gaisrą. Praktinėje dalyje susirinkusieji turėjo galimybę gesinti tikrą gaisrą. Dauguma gesintuvą rankose laikė pirmą kartą, todėl užgesinę ugnį džiaugėsi, kad pavyko įvykdyti užduotį.
Visiems dalyvavusiems ir išklausiusiems 8 val. kursą gegužės 4-ąją, Šv. Florijono dieną, bus įteikti sertifikatai ir savanorių ugniagesių ženklai.
Kaip praneša savivaldybė, savanoriai bus pasirengę padėti gesinti gaisrus, vykdyti visuomenės švietimą gaisrų prevencijos srityje. Remiamasi Lietuvos kaimynų pavyzdžiu, - Lenkijoje savanorių ugniagesių komandos yra gausios. Lietuva turi iš ko mokytis, kaip plėtoti šią sistemą.
Mokymus stebėję Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktorius Rytis Velžys ir jo pavaduotojas Algirdas Žandaras džiaugėsi, kad Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas rajono ugniagesiams skiria daug dėmesio. Meras taip pat priklauso savanorių ugniagesių komandai.
Kauno rajono ugniagesių savanorių draugijos pirmininkas K. Narkevičius pabrėžė, kad pirminė apsauga nuo gaisrų yra žmonių sąmoningumas: „Kuo daugiau visuomenė žinos, kokiais būdais saugotis nuo gaisro ir kaip elgtis jam kilus, tuo daugiau gyvybių bei turto pavyks išsaugoti. Saugumas prasideda nuo prevencijos.“
Naujausi komentarai