Įsibėgėja jau trečiąjį kartą rengiami Metų kaunietės rinkimai. Šiandien pristatome pirmąsias kandidačių 30-uko dalyves. Už pretendentes, kurios, jūsų nuomone, vertos šio garbingo titulo, galima balsuoti portale kaunodiena.lt. Į kitą etapą pateks dešimt moterų ir merginų, iki vasario 2 d. 12 val. surinkusios daugiausia balsų portale kaunodiena.lt/mk.
Padeda vyrams
Psichologė Dovilė Bubnienė daug jėgų atiduoda padėdama vyrams ir jų šeimoms. Prieš šešerius metus įkurto Kauno apskrities vyrų krizių centro direktorė ir viena jo steigėjų neretai darbuojasi be jokio atlygio.
"Siekiame paslaugas vyrams ir jų šeimų nariams teikti nemokamai, taip didindami psichologinės pagalbos prieinamumą.
Prieš įsteigiant šį centrą, ji daugybę metų dirbo Kauno apskrities moterų krizių centro psichologe. "Supratau, kad vyrams tokia pagalba taip pat reikalinga, bet nėra tam skirtos vietos. Norą suteikti pagalbą tiems, kuriems jos reikia, padidino ir man labai artimo žmogaus netektis", – pasakojo D.Bubnienė.
Pagrindinė centre teikiama pagalba – psichologo, teisininko individualios konsultacijos vyrams ir jų šeimų nariams bei grupės užsiėmimai (tėvystės įgūdžių, smurtinio elgesio keitimo ir įvairias krizes išgyvenantiems vyrams).
Taip pat atlieka specializuoto pagalbos centro funkcijas nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems vyrams Kauno mieste ir apskrityje. "Esame toks vienintelis centras Lietuvoje, teikiantis šią funkciją išimtinai tik vyrams", – pastebėjo D.Bubnienė.
Praktika parodė, kad centras tikrai yra reikalingas. Per metus čia kreipiasi apie 150 vyrų, kai kurie iš jų su savo šeimos nariais. Daugiausia kreipiasi vyrai, išgyvenantys šeimos tarpusavio santykių krizes.
"Esu psichologė ir grupių vadovė. Per pastaruosius porą metų aplankėme apie penkiolika Lietuvos miestų, kuriuose dalijomės savo patirtimi, skatinome vietinius žmones sekti mūsų pavyzdžiu. 2013 m. mūsų ir Moterų krizių centro iniciatyva buvo įsteigti vyrų krizių centrai Utenoje, Marijampolėje ir Šiauliuose. Esu viena iš steigėjų", – pasakojo kaunietė.
Be šios veiklos, ji dar yra Kauno apygardos Probacijos tarnybos savanorė, taip pat visuomeniniais pagrindais veikiančios Kauno miesto šeimos tarybos narė.
Priebėga beglobiams
Agnė Volockytė, jau penktus metus vadovaujanti gyvūnų globos organizacijai "Penkta koja", pati vyksta ir į iškvietimus dėl pastebėtų beglobių apleistų gyvūnų, rūpinasi naujų patalpų įrengimo reikalais, priima sprendimus dėl prieglaudos ateities.
Kodėl laisvalaikį leidžia būtent taip? "Į valstybines prieglaudas visi beglobiai netelpa, net juos eutanazuojant po keturiolikos dienų. Norėjome sukurti geresnę priebėgą nuo negandų beglobiams ir pamažu vedini šviesios ateities vizijos bei meilės gyvūnams einame to link. Tai nėra lengva, atima daug laiko, dažnai susilaukia neigiamų komentarų, bet tikrai atsiperka", – tikino prasmingoje veikloje paskendusi A.Volockytė, subūrusi didžiulį būrį kitų savanorių, taip pat neabejingų gyvūnams.
Atgimė dar kartą
Džordanos Butkutės atskirai pristatyti nereikia. Lietuviškos popscenos senbuvė pernai vėl driokstelėjo surengdama grandiozinį koncertinį turą ir surinkdama sausakimšas arenas gerbėjų.
Ja žavisi ne tik jos muzikos ir gerbėjai. Nuostabą ir pasigėrėjimą kelia Dž.Butkutės savybė atgimti tarsi feniksui iš pelenų. Atnaujinta jos kūrybinė ir koncertinė veikla ne vieno gerbėjo širdyje pasėjo vilties, kad visos nesėkmės yra laikinos, tereikia kryptingai siekti savo tikslo.
Muzikinis dvasinis ugdymas
Kauno sakralinės muzikos mokyklos direktorės mokytojos ekspertės Nijolės Jautakienės-Stankutės kredo: per muziką į Dievą. Jo nekeičia jau daugybę metų. Per kelis dešimtmečius ji išugdė šimtus mokinių, pasiekė daugybės suaugusiųjų širdis.
Vos įgijusi muzikos mokyklos mokytojos bei liaudies instrumentų orkestro dirigentės kvalifikaciją įsteigė liaudies dainų ir šokių ansamblį, darbavosi su vaikų, moterų ir mišriais chorais, tuo pat metu dirbdama vaikų muzikos mokykloje.
Pedagogė akcentuoja ne tik tai, kad muzikinis išsilavinimas turi labai didelę reikšmę žmogaus asmenybei, jo gyvenimui. Įkūrusi Kauno sakralinės muzikos mokyklą, N.Jautakienė-Stankutė įgyvendino seniai brandintą viziją, kad ugdymas ir meninė veikla "remtųsi Šventojo Rašto tiesomis, sudarančiomis esminį pagrindą žmogaus dvasiniam augimui".
Per visą savo kūrybinį pedagoginės veiklos laikotarpį N.Jautakienė-Stankutė yra apdovanota daugiau nei 100 garbės raštų, už nuopelnus kultūrai ir švietimui – ženklais ir padėkomis. Parašė daugiau kaip 50 lietuviškų tekstų – vertimų senovinės klasikos Kalėdų giesmėms ir dainoms. Per visą okupacijos laikotarpį išliko ištikima savo idėjoms, nepriimdama daugkartinių pasiūlymų daryti karjerą, įsigyjant partijos bilietą.
Nesijaučia išskirtinė
Į Metų kaunietės rinkimų 30-uką išrinkta Kauno technologijos universiteto profesorė Palmira Jucevičienė dėkojo tiems, kurie pasiūlė ją į pretendenčių sąrašą, bet atsisakė toliau dalyvauti.
"Nesijaučiu dėl savo darbo išskirtinė kaunietė. Tai nereiškia, kad nesistengiu dirbti ar gyventi taip, kaip liepia sąžinė ir leidžia žinios bei patirtis. Tačiau manau, kad taip daro tūkstančiai moterų", – laiške rašė P.Jucevičienė.
Naujausi komentarai