Vyras papasakojo, jog vasarą Čekijoje pažeidė Kelių eismo taisykles (KET) – viršijo greitį 19 km/val. Po kurio laiko į Lietuvą atėjo laiškas su numatyta 500 Čekijos kronų bauda.
Bauda buvo sumokėta SEB banko pavedimu – 19,77 euro. Tačiau vėliau mokėtojas, peržiūrėjęs savo kortelės mokėjimų išrašus, pastebėjo, jog buvo nuskaičiuota daugiau pinigų. Taip nutiko todėl, kad prisidėjo 13 eurų tarptautinio pervedimo mokestis.
„Kai įsivedėme eurą, buvo sakoma, kad tarptautiniai pervedimai yra ta sritis, kur nauja valiuta leis sutaupyti bene labiausiai. Tačiau konvertavus į litus, man šis pervedimas atsiėjo bemaž 45 litus. Ar tarptautiniai pervedimai tikrai pigesni, nei buvo?“, – klausė kaunietis.
Portalas susisiekė su SEB banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovu Vaidu Žagūniu. Specialistas paaiškino, jog šiuo metu tarptautiniai pervedimai Šengeno šalyse kainuoja 0,41 euro.
Jis teigė, jog 13 eurų mokestis yra taikomas tarptautiniams pervedimams – t. y. pervedimams, atliekamiems kita valiuta, nei eurais. Šis mokestis taip pat taikomas ir pervedimams, kurie atliekami ne į Europos Sąjungos šalis ar į šalis, neturinčias euro valiutos. Iki Lietuvos prisijungimo prie euro zonos ir euro įvedimo, šio mokesčio įkainis SEB banke buvo 45 litai (13,03 eurai). Taigi, po euro įvedimo, šis mokestis nėra pasikeitęs.
Nors Čekija ir priklauso Europos ekonominės erdvės (EEE) šalims, bauda buvo išrašyta ne eurais, o kronomis, todėl kauniečiui teko mokėti 13 eurų pervedimo mokestį.
Nuo euro įvedimo Lietuvoje tarptautiniai pervedimai į EEE šalis yra vykdomi kaip vietiniai pervedimai. Jie, anot V. Žagūnio, atpigo keliasdešimt kartų.
„Šiuo pokyčiu klientai labai džiaugiasi – didžioji dalis pervedimų Europoje vyksta eurais, todėl dabar atlikdami pervedimus klientai sutaupo“, – kalbėjo V. Žagūnis.
Norite pranešti naujieną? Rašykite mums adresu [email protected] arba spauskite čia.
Naujausi komentarai