„Šiek tiek baisoka, bet įdomu“, – šnabždėjo viena lankytoja, žengdama drėgnu ir gličiu forto požemių grindiniu. Požemiuose pasitiko dviejų generatorių ūžesys ir atsivėrė ilgi koridoriai, užlieti paslaptingų prožektorių šviesų, čia pat kuriamos muzikos garsų.
Viena renginio organizatorių Evelina Šimkutė atskleidė, kad šis projektas gimė žiūrint praėjusių metų sumanymo nuotraukas. Šviesų, garsų ir vaizdų kūrėjai iš Norvegijos, Prancūzijos, Australijos, Lietuvos, pamatę šio forto erdves, galima sakyti, įsiprašė čia įgyvendinti jų projektą.
„Ėmiau aiškinti, kad mes dirbame visuomeniniais pagrindais ir neturime jokio finansavimo, bet jie prašė tik leisti, o viskuo žadėjo pasirūpinti patys“, – džiaugėsi E.Šimkutė.
Be to, organizatoriai siekė pristatyti Šilainių gyventojams tai, kas yra visai jų pašonėje.
„Šilainiškiai atranda erdves, kuriose gali vykti patys netikėčiausi dalykai. Atėjo žmonės, kurie jau daug metų gyvena netoliese ir nežinojo apie šią unikalią vietą“, – tęsė E.Šimkutė.
Beveik 5 ha plote Šilainiuose esantis fortas unikalus tuo, kad jis yra po žeme. Po žeme, be langų buvo įkurtos ir kareivinės, kuriose kareiviai gyveno ir miegojo. Dalis forto – po vandeniu, todėl ten mėgsta nardyti narai.
„Siekiame apleistas vietas pritaikyti naudojimui, renginiams, menininkų projektams įgyvendinti“, – sakė viešosios įstaigos „Kauno tvirtovės parkas“ direktoriaus pavaduotojas Ovidijus Jurkša.
Šią įtvirtinimų dalį buvo nuspręsta pastatyti 1891 metais, jau po pagrindinio Kauno tvirtovės projekto įvykdymo. Šis įtvirtinimų projektas Rusijos imperijoje buvo pripažintas drąsiu, bet nepraktišku, todėl tokio tipo fortas buvo pirmas ir paskutinis.
Naujausi komentarai