Kaitrų sekmadienį Kaunas ištuštėjo, o daugelis miestiečių, praleidę maudynes Lampėdžiuose ar Kauno mariose, patraukė Raudondvario link. Ten nuo vidurdienio šurmuliuojanti minia švenčia Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną.
Nors Valstybės dienos renginiai vienu metu prasidėjo ir mieste, ir rajone, tačiau Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje vykusioje iškilmingoje Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlime žmonės dalyvavo vangiai.
Visai kitoks vaizdas pasitiko Raudondvario dvaro parke. Čia, kartu su puošniomis sukniomis vilkinčiomis damomis ir riteriais iš įvairių Lietuvos istorijos laikmečių, vaikštinėjo, gulinėjo ant žolės, pramogavo ir bendravo daugybė kauniečių.
Raudondvario šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčioje mišiomis ir Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO) koncertu prasidėjusi šventė popiet persikėlė į dvaro parką. Nuo pat bažnyčios iki dvaro ėjo ir visus su švente sveikino teatralizuota viduramžių miestelėnų eisena, vedama ant žirgo jojančio Vytauto.
Takeliais žengė grakščios damos, pasipuošusios įvairių laikmečių sukniomis. Paklaustos, iš kur gavo tiek daug įspūdingų kostiumų, moterys linksmai atkirto, kad savo siuvėjų neišduoda: „Turime puikius siuvėjus ir tarnus, o medžiagas vežėmės iš Paryžiaus“, – juokėsi damos, per kaitrą oriai vilkėjusios pūstomis ir sunkiomis sukniomis.
Ne ką prasčiau pasipuošusios vaikščiojo ir senjorų poros. „Tradicinės šventės jau pabodusios, galėtų toks šventimas tapti tradiciniu. Čia tokia graži aplinka, tiek daug žalumos“, – džiaugėsi Janina, kartu su vyru ir draugais specialiai atvažiavę iš Kauno. Jai antrinos vyras Jonas: „Labai gražios tos damos vaikščioja pasipuošusios, o ir mums buvo proga pasipuošti“.
Specialiai į šventę iš Kauno atvyko visi kalbinti žmonės. 23 metų Raminta, įsitaisiusi ant žolės su trimis draugais, renginyje Raudondvaryje dalyvauja antrus metus iš eilės. „Jaunimo tikrai netraukia valstybinės šventės, kuriose jie dalyvauja nebent priverstinai. O tokia tradicija yra labai smagi. Aišku, galėtų aktyviau reklamuoti, nes aš sužinojau tik todėl, kad ir pernai dalyvavau“, – sakė mergina.
Šalia jaunimo ant žolės pikniką kėlė ir vyresnių moterų grupelė. Šeštadienį jos dalyvavo „Operetė Kauno pilyje“ programoje, o sekmadienį nutarė praleisti gamtoje. „Oi, pikniku mėgaujamės, pasakiška! Labai smagu, kad leidžia šitaip pievoje pasėdėti ir renginiu pasimėgauti. Atsibosta ant tų suolų kiekvienais metais sėdėti“, – sakė 61 metų Ada.
Renginio dalyviai gali susipažinti su viduramžių buitimi, stebėti riterių kovas, žaisti senovinius stalo žaidimus, svaidyti į taikinį kirvukus ir ietis, pasimokyti žongliravimo, išbandyti žolelių antpilus ir grafo Benedikto Tiškevičiaus receptūros guliašą. Vakare netrūks įvairių gyvos muzikos koncertų, kuriuos vainikuos miuziklas „Paryžiaus katedra".
Šventės metu taip pat buvo pagerbti ir Kauno rajonui labiausiai nusipelnę žmonės. Jie buvo apdovanoti garbės ženklais. Vieno iš laureatų – skulptoriaus Leonardo Striogos – medinių skulptūrų parodą, kuri buvo atidaryta Raudondvaryje, gali apžiūrėti ir šventės dalyviai.
Naujausi komentarai