Viena iš dešimties Kauno paauglių rūko Pereiti į pagrindinį turinį

Viena iš dešimties Kauno paauglių rūko

2009-05-27 17:31
Viena iš dešimties Kauno paauglių rūko
Viena iš dešimties Kauno paauglių rūko / Antano Slavinsko nuotr.

Kaune iš 11-15 metų mokinių rūko 18,1 proc. berniukų ir 12,8 proc. mergaičių - rodo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) tyrimas.

Nepaisant to, kad šis rodiklis yra sumažėjęs, Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai susirūpinę žalingo įpročio paplitimu tarp moksleivių. Rūkymo žala itin didelė, kai rūkyti pradedama dar neturint 15 metų.

Rūkančių tėvų ir kitų suaugusiųjų pavyzdys formuoja netinkamą vaikų elgesio modelį. Paaugliai ir vaikai patiria bendraamžių spaudimą. Jiems daro įtaką tabako reklama per žiniasklaidos priemones. Visi šie socialiniai veiksniai daro įtaką jaunuolių besiformuojančiai nuostatai apie „gerą“ savo įvaizdį. Kaip išsiskirti, jei net ketvirtadalis penkiolikmečių Europoje rūko bent kartą per savaitę?

Ir visai nesvarbu, kad jau seniai įrodyta, jog rūkymas sukelia įvairaus tipo onkologines ligas (plaučių, burnos ertmės, gerklų ir kitko vėžys), kvėpavimo sistemos ligas ir sveikatos sutrikimus, širdies ir kraujagyslių ligas bei sveikatos sutrikimus, nėštumo problemas. Sąrašas tokių įvaizdžio detalių ilgas. Pridėkime dar pasyvaus rūkymo daromą žalą sveikatai, kad ir nerūkantys draugai bent kiek „geresnį“ įvaizdį turėtų. Ir svarbiausia, nepamirškime rūkančiųjų „gaivaus“ burnos kvapo bei „akinančiai baltos“ šypsenos.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras suprasdamas, kad jaunuoliams labai svarbus įvaizdis, noras prisitaikyti prie draugų, nors kartais ir ne pačiais geriausiais būdais, organizuoja akciją „Gaivus burnos kvapas“.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su Odontologų rūmais bei bendrove „Wrigley Baltics“ Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykloje bandys diskutuoti su jaunuoliais ne tik apie rūkymo žalą, bet labiausiai kreips dėmesį į jų nuomonę apie rūkančiojo įvaizdį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų