Lyno akrobatai atgaivino tuščią skulptūros tūrį ir žiedine trajektorija, veikiami gravitacijos, kūrė pasakojimą.
Kaip rasti pusiausvyrą, abiem saugiai pakibti tarp žemės ir dangaus? „Akrobatai žengia siauromis briaunomis, stebindami mus elegantiškais, poetiškais ir meistriškai suvaldytais judesiais. Skulptūra šiame spektaklyje tampa atskiru, trečiuoju personažu. Tolima „vilkelio“ giminaitė ir du ją valdantys akrobatai – nauja vizuali cirko patirtis viešojoje erdvėje, kurią kiekvienas galės interpretuoti savaip: žaismingai, geometriškai, moksliškai ar svajingai“, – taip labai tiksliai anonsuotas spektaklis.
Justinos Lasauskaitės nuotr.
Festivalio prodiuserė Eglė Nevedomskė portalui kauno.diena.lt pastebėjo, kad šių metų festivalį tiesiogine to žodžio prasme įsuka kataloniečių fizinio teatro žvaigždė Juanas Català su spektakliu „Pelat“, kuris į pasirodymą įtraukia ir žiūrovus, bei minėta prancūzų trupė „Underclouds“ su spektakliu „Inertie“ , kuriame vieną iš vaidmenų atlieka skulptūra-vilkelis.
„Visada festivalį stengiamės pradėti renginiais viešose erdvėse, kurie patraukia platesnės auditorijos dėmesį – tai padeda mums geriau paskleisti žinią apie prasidėjusią scenos menų šventę Kaune ir Kauno rajone“, – pasakojo E. Nevedomskė.
Ji dėstė, kad prieš renginius visada yra šiek tiek jaudulio, tiek menininkams, tiek ir organizatoriams, nes smalsu, kaip kūrinį priims publika, ar įsitrauks. „Bet iki šiol visuomet būna žiūrovų, kurie sutinka dalyvauti, ir su kiekvienais metais įsitraukimas tik stiprėja. Vadinasi, mūsų publika laisvėja, atvirėja, be galo tuo džiaugiamės. Įsitraukdamas kūrinį patiri dar kitaip negu tik stebėdamas: stipriau, giliau, iš arčiau. Kartais toks dalyvavimas iš esmės pakeičia suvokimą apie scenos menus bei sukelia vidinį rezonansą“, – džiaugėsi pašnekovė.
Iki šiol, anot E. Nevedomskės, žiūrovų aktyvumas, įsitraukimas menininkų lūkesčius pateisindavo su kaupu. Iš šeštadienio pietinio spektaklio galima spręsti, kad ne išimtis bus ir šie metai.
Įsitraukdamas kūrinį patiri dar kitaip negu tik stebėdamas: stipriau, giliau, iš arčiau.
„ConTempo“ festivalyje dalyvaujantys menininkai nuolat giria mūsų publiką, džiaugiasi jos gausa, reakcijomis, šiltu priėmimu. Kitų festivalių organizatoriai, lankydamiesi festivalyje, nuolat klausia: „Kaip jūs dirbate su auditorija, kad tiek daug ir tiek įvairių žmonių ateina?“ Bendravimui su žiūrovu skiriame tikrai daug dėmesio. „ConTempo“ yra ir žmonių festivalis: tarp visų jo grandžių – komandos, menininkų, savanorių, žiūrovų – cirkuliuoja labai daug energijos! Ir patikėkite, tai visus užkuria, įkvepia ir net pasibaigus festivaliui dar ilgai išlieka viduje“, – dėstė festivalio prodiuserė.
Ji pritarė, kad pasirodymai viešose erdvėse keičia Kauną, pačius kauniečius, ženkliai prisideda prie didėjančio gyventojų polėkio, atsipalaidavimo, drąsos išeiti iš komforto zonos ir kitose situacijose.
Justinos Lasauskaitės nuotr.
„ConTempo“ neabejotinai aktyvina Kauno miesto ir rajono erdves, gyventojus, įpučia gyvybės bendrai atmosferai. Miestas atrodo judresnis. Tam padeda ir netikėtumo faktorius: rengdami pasirodymus viešose erdvėse, mes sujudiname tų erdvių kasdienybę, o tai visada patraukia šalia esančiųjų dėmesį, jie taip pat išsijudina. Festivalis jau penktus metus stebina kauniečius įvairių formatų, persipynusių scenos meno žanrų renginiais, ir žiūrovai jau perprato žaidimo taisykles: kuo daugiau dalyvausi, kuo veržliau ir drąsiau atliepsi menininkų kvietimą prisijungti, tuo bus smagiau ir Tau pačiam, ir visai publikai, nes pats spektaklis bus labiau išpildytas. Galbūt tokios patirtys keičia žiūrovų elgesį ir kitose situacijose: įkvepia ryžtis, surizikuoti, paleisti baimes, nerimą“, – kalbėjo E. Nevedomskė.
Naujausi komentarai