Savaitgalį į portalą kauno.diena.lt kreipėsi sunerimusi skaitytoja. Moteris tikino, kad Sargėnuose, Pienių gatvėje esančio nuosavo namo kieme jau bemaž mėnesį netinkamomis sąlygomis laikomas šuo. Šalia nebuvo nei būdos, nei kokio nors gulto, ant kurio keturkojis galėtų įsitaisyti. Visas kiemas klotas trinkelėmis, o keli metrai iki tvoros – žolė. Ją, anot kaunietės, per kelias savaites šunelis tiek ištrypė, kad ištisą parą stovi ant šaltos žemės, kuri nuo lietaus virsta didele purvo bala. Nepastebėjo moteris ir dubenėlio su vandeniu ir maistu. Tik kelis kartus esą matė, kaip nelaimėlį nuo bado vadavo pro šalį ėję žmonės – kas kaulą per tvorą įmetė, kas sauso ėdalo pro tarpą įbėrė. Baimindamasi neadekvačios šeimininkų reakcijos, moteris kreipėsi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT), kad ši pasidomėtų minėta situacija.
VMVT pareigūnai tai žadėjo padaryti per artimiausias dvidešimt dienų. Bent kelios gyvūnų prieglaudos, kurioms skambino moteris, tikino esančios bejėgės padėti. Šįryt portalas vėl sulaukė skaitytojų laiškų ir nuotraukų, kuriose prie tvoros nebematyti šuns.
„Baisu, kad šeimininkai nebūtų jam ko nors padarę“, – nerimavo vietiniai. Kaip paaiškėjo netrukus, šunelis – saugiose rankose. Tiesa, tuo pasirūpino ne VMVT įgalioti asmenys. Kelias savaites trukusias keturkojo kančias nutraukė Kauno gyvūnų gerovės namų „Nojus“ geradariai.
„Facebook“ nuotr.
„Iš policijos gavome leidimą areštuoti. Tą ir padarėme“, – prieglaudos „Nojus“ atstovė pasakojo, kad į svetimus žmones, pasirodžiusius kieme, šuo reagavo ramiai. Sulipusiu, nuo vandens permirkusiu kailiu keturkojis buvo nuvežtas į prieglaudą. Ten jam suduoti vaistai nuo parazitų. Patikrinta sveikata. Dabar naujakurio laukia dviejų savaičių izoliacija, o po jos šuneliui bus ieškoma naujų namų.
„Kauno dienos“ skaitytojos nuotr.
Šiuo metu pagal Lietuvoje galiojantį Administracinių nusižengimų kodeksą, pirmą kartą nustačius gyvūnų laikymo ar jų priežiūros pažeidimų, savininkui galima skirti įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 120 eurų, pakartotinai nusižengus – nuo 120 iki 230 eurų. Tuo metu, tarkim, už gyvūnų nepriežiūrą fizinis asmuo baudžiamas 150–400 eurų bauda. Slovėnijoje už gyvūnų vežimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus fiziniam asmeniui skiriama 400–1, 2 tūkst., o Norvegijoje nuo 465–2,3 tūkst. eurų.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dar kart (VMVT) primena, kad dėl gyvūnų gerovės pažeidimų, kai gyvūnas laikomas netinkamomis sąlygomis, neturi galimybės pasislėpti nuo nepalankių klimato sąlygų, sulysęs, kenčia alkį ar troškulį, kenčia nuo sužalojimų, ligų ir panašiai, reikia kreiptis į teritorinius VMVT padalinius, visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403, internete – užpildžius elektroninę pranešimo formą.
Norite pranešti naujieną? Rašykite mums adresu [email protected] arba spauskite čia.
Naujausi komentarai