Žuvų žūtis Kauno mariose tebėra mįslė Pereiti į pagrindinį turinį

Žuvų žūtis Kauno mariose tebėra mįslė

2016-06-01 12:45

Gegužę Kauno mariose buvo pradėjusios gaišti žuvys. Atlikus visus reikiamus vandens kokybės tyrimus, žuvų žūties priežasties nustatyti nepavyko.

Žuvų žūtis Kauno mariose tebėra mįslė
Žuvų žūtis Kauno mariose tebėra mįslė / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Kauno mariose gegužės viduryje aplinkos viceministras  Linas Jonauskas kartu su Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnais pastebėjo apie pusšimtį plūduriuojančių negyvų žuvų.

„Per keletą valandų mariose suskaičiavau per 50 kritusių karpių ir penkis sterkus. Nesu ekspertas, tačiau pagal matytą vaizdą spėju, jog žuvys nugaišo maždaug prieš savaitę. Situaciją vertinu labai rimtai. Svarbiausia – kuo greičiau nustatyti priežastį ir sustabdyti tolimesnį galimą žuvų gaišimą“, – tuomet sakė L. Jonauskas.

Daugiausiai negyvų karpių buvo pastebėta Biliūno įlankoje ir ties Arlaviškėmis. Apie pirmąsias žuvusias žuvis aplinkosaugininkams buvo pranešę žvejai, todėl mariose buvo pradėta intensyviai patruliuoti, ieškant daugiau gaišenų.

Aplinkos ministerijos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Tomas Barkauskas tikino, kad dabar situacija yra gera ir naujų gaišenų nebėra.

„ Žuvys gaišo vieną savaitgalį, gal dvi – tris dienas. Po to naujų gaišenų neatsirado, tik senąsias išmesdavo į krantą. Aplinkosaugininkai dar dabar patruliuoja vandenyje, bet naujo žuvų gaišimo protrūkio nėra. Šiuo metu yra tik senos likę, kurios baigia suirti“, – situaciją apžvelgė T. Barkauskas.

Pradėjo masiškai gaišti žuvims, specialistai paėmė vandens mėginius tam, kad galėtų nustatyti nelaimės priežastį. Mėginiai paimti keliose vietose ir skirtinguose gyliuose. Vandens kokybė buvo tiriama keliose laboratorijose. Iš karto buvo nustatyta, kad žuvys žuvo ne dėl deguonies trūkumo – jo vandenyje pakako. Maždaug savaitę trukę kiti vandens kokybės tyrimai žuvų gaišimo priežasties taip pat neparodė.

„Nei vandens tyrimai, nei žuvies tyrimai, kuriuos atliko Maisto ir veterinarijos tarnyba, nieko neparodė. Taršos vandenyje nėra, cheminėmis medžiagomis neužteršta. Žuvų tyrimai parodė tik tai, kad jos turėjo parazitų, bet tai nebuvo mirtina“, – sakė aplinkosaugininkas T. Barkauskas.

Aplinkosaugininko teigimu, kiekvieną pavasarį randama nugaišusių žuvų, tačiau šiais metais jų pastebėta gerokai daugiau. Specialistai sako, kad tuo laikotarpiu staigiai atšilo vandens temperatūra. Tai esą galėjo sukelti stresą ir tapti žuvų žūties priežastimi.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra