Ikiteisminio tyrimo duomenimis, abu jie šioje bendrovėje, gaminančioje dirbtinio granito virtuvines plautuves, liejo kriaukles rankiniu būdu. Tik šeimos dar nespėjęs sukurti A.P. – septynerius metus, o jo kolega – trijų vaikų tėvas M.S. – trejus.
34-erių A.P. mirė, praėjus vos keliems mėnesiams po netikėtos ligos, pasireiškusios iš pradžių – svorio kritimu, po to – karščiavimu ir dusuliu, simptomų – 2015-ųjų gruodį. Artimųjų įsitikinimu, plaučių silikozė jam buvo diagnozuota per vėlai, dėl ko jau nebepadėjo net dvi plaučių, kurių alveolės buvo užkimštos riebaline chemine medžiaga, persodinimo operacijos.
Panašius negalavimus pajutęs M.S. kreipėsi į medikus anksčiau, dėl ko ši nepagydoma lėtinė liga buvo suvaldyta. Tačiau tolesnė jos eiga priklauso nuo menkiausio M.S. peršalimo.
Plaučių silikozės simptomus A.P. ir M.S. pajuto beveik tuo pačiu metu – kai kriauklių liejimo procese buvo pradėtas naudoti labai smulkus ir itin dulkantis smėlis.
Jau trylika metų bendrovei „Akvasanita“ vadovaujantis S.Jonika ikiteisminio tyrimo metu atsisakė duoti parodymus. Kauno apylinkės teismui perduotoje byloje jis kaltinamas netinkamai vykdęs savo pareigas – nuo 2009 m. birželio pabaigos iki 2015 m. lapkričio, būdamas atsakingas už darbuotojų saugą ir sveikatą reglamentuojančių teisės aktų vykdymą, neorganizavo darbuotojų mokymų ir atestavimo, nevertino profesinės rizikos ir nesudarė saugios bei sveikatai palankios darbo aplinkos. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą arba laisvės atėmimą iki aštuonerių metų. Netgi tuo atveju, jeigu ši veika buvo padaryta dėl neatsargumo.
Naujausi komentarai