Pereiti į pagrindinį turinį

FNTT: tėvas ir du jo sūnūs kaltinami nuslėpę beveik pusę milijono eurų mokesčių

2020-10-27 07:42
DMN inf.

Teismui perduota byla, kurioje tėvas ir du sūnūs kaltinami nuslėpę beveik pusę milijono eurų mokesčių ir pasisavinę dar per 1,1 mln. eurų, antradienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

FNTT: tėvas ir du jo sūnūs kaltinami nuslėpę beveik pusę milijono eurų mokesčių
FNTT: tėvas ir du jo sūnūs kaltinami nuslėpę beveik pusę milijono eurų mokesčių / freepik.com nuotr.

Kaune įsikūrusios ir pramoninių įrenginių gamyba bei tobulinimu užsiimančios įmonės direktorius ir du toje pačioje įmonėje dirbę jo sūnūs, bylos duomenimis, imitavo bendradarbiavimą su keturiomis Jungtinėje Karalystėje bei Kipre registruotomis, tačiau veiklos nevykdančiomis įmonėmis, klastojo sąskaitas faktūras už neva jiems užsienio įmonių suteiktas įrenginių nuomos, rinkos tyrimų, klientų paieškos paslaugas.

Pareigūnai nustatė, kad fiktyvios sąskaitos faktūros būdavo įtraukiamos į įmonės buhalteriją, teiktos ir tikrovės neatitinkančios deklaracijos, taip buvo siekta išvengti prievolės mokėti mokesčius valstybei.

Skaičiuojama, kad per nepilnus trejus metus kaltinamieji į biudžetą galimai nesumokėjo per 455 tūkst. eurų.

Pasak FNTT, dviem iš keturių užsienio įmonių atstovavo vienas iš bendrininkų, kuris šeimos įmonėje dirbo buhalteriu. Kai suklastotos sąskaitos faktūros būdavo apmokėtos, tas pats buhalteris, turėdamas įgaliojimą tvarkyti realiai veiklos nevykdančių užsienio įmonių banko sąskaitas, gautus pinigus pervesdavo į brolio ir tėvo sąskaitas be jokių tokius pervedimus pagrindžiančių dokumentų.

Įtariama, kad taip per pusantrų metų šeima į savo sąskaitas pervedė bei bankuose išgrynino per 1,1 mln. eurų.

Kaltinimai dėl sukčiaujant įgyto didelės vertės svetimo turto, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo pareikšti visiems trims šeimos nariams.

Byloje apribota nekilnojamojo turto už daugiau nei 450 tūkst. eurų, o apribotų kaltinamųjų nuosavų piniginių lėšų bendra suma siekia daugiau nei 1,6 mln. eurų ir beveik 50 tūkst. JAV dolerių.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė, kuriai surašius kaltinamąjį aktą byla buvo perduota Kauno apygardos teismui.

Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki dešimties metų. Laisvės atėmimas iki aštuonerių metų gresia už didelės vertės svetimo turto įgijimą. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą – iki ketverių metų nelaisvės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra