Tarnybos duomenimis, įmonė neoficialiai išmokėjo per 1 mln. eurų atlyginimų ir valstybei padarė 1,3 mln. eurų žalą.
Du asmenys sulaikyti, jiems pareikšti įtarimai, o įmonės vadovas dėl nevaldomo elgesio kratų metu gali būti baudžiamas už pasipriešinimą pareigūnams ir jų nurodymų nevykdymą.
Portalo delfi.lt šaltinių teigimu, mokesčių slėpimu įtariama įmonė galimai yra Kaune registruota UAB „Krinona“, valdanti buitinės technikos parduotuves „Krinona“ bei grožio prekių parduotuvių tinklą „Cascada“.
Rekvizitai.lt duomenimis, įmonėje „Krinona“ dirba 284 darbuotojai.
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad visoje Lietuvoje 54 parduotuves turinti Kaune registruota įmonė, prekiaujanti buitine technika, namų apyvokos, parfumerijos, grožio ir kitomis prekėmis, galimai neapskaitė 2,8 mln. eurų pajamų.
Išaiškinta, kad šios pajamos buvo įgytos naudojantis direktoriaus sukurtu nusikalstamu veikimo mechanizmu – vadybininkai pardavinėjo įmonės prekes be apskaitos dokumentų, o surinktos neapskaitytos lėšos buvo naudojamos darbo užmokesčiui „vokeliuose“ išmokėti. Šitaip iš viso išmokėta daugiau kaip 1 mln. eurų.
Kita schema buvo naudojama be apskaitos dokumentų parduotų prekių buhalteriniam nurašymui.
Įmonės apyvarta per metus siekia apie 20 mln. eurų.
Gautais duomenimis, per 280 darbuotojų visoje Lietuvoje turintis prekybos tinklas atlyginimus „vokeliuose“ mokėjo daugiausiai kasininkams ir vadybininkams. Vadybininkų atlyginimo „vokelyje“ dydis priklausė nuo apyvartos – buvo mokamas sutartas procentas nuo oficialių ir neapskaitytų pardavimų. Kasininkams buvo išmokama mažiausiai po 200 eurų grynaisiais pinigais prie oficialaus darbo užmokesčio. Oficiali atlyginimo dalis darbuotojams buvo mokama pavedimu į kortelę.
Šiame tyrime visoje Lietuvoje bendrai atlikta 15 kratų – įmonės administracijoje, prekybos vietose, darbuotojų ir įmonės savininkų gyvenamosiose vietose. Rasti ir paimti tyrimui reikšmingi duomenys ir dokumentai, juodoji buhalterija su neoficialaus atlyginimo mokėjimo ir gautų neapskaitytų pajamų duomenimis bei 460 tūkst. eurų grynųjų. Manoma, kad pinigai gauti pardavus prekes be apskaitos dokumentų.
Pasak FNTT, nevaldomu elgesiu pasižymėjo įmonės vadovas, kuris įvairiais būdais trukdė pareigūnams, neįleido jų į patalpas, todėl teko panaudoti jėgą ir tokiu būdu patekti į vidų.
Įmonės direktorius ir toliau kenkė tyrimui – naikino darbuotojams skirtus „vokelius“ ir juodosios buhalterijos įrodymus, nevykdė pareigūnų reikalavimų, pasipriešino ir stengėsi sunaikinti tyrimui reikšmingus duomenis. Už teisėtų pareigūnų nurodymų nevykdymą bendrovės vadovas gali būti nubaustas atskira tvarka.
Sulaikyti du asmenys, jiems pareikšti įtarimai. Po sulaikymo įmonės vadovas paleistas už užstatą, įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės, apribota nuosavybė į įmonės ir asmeninį turtą, siekiantį 2,6 mln. eurų.
Tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūra.
Griežčiausia bausmė už apgaulingą duomenų apie pajamas pateikimą yra laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą griežčiausia įmanoma bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų.
Naujausi komentarai