„Kažkur negavote pinigų? Gausit pas mus. Mums nesvarbu, kad jūs dar neturite turto, kad jūsų pajamos – tėvų skiriami dienpinigiai, o laisvalaikis – azartinių lošimų salone. Mes tikime jūsų garbės žodžiu.“ Tokiu principu vadovaujasi kai kurios bendrovės, greituosius kreditus it saldainius dalijančios vos pilnametystės sulaukusiems moksleiviams.
Kaunietis Kazimieras Jankauskas, šiemet palaidojęs 19-metį sūnų, sužinojo, jog šis mėgo lošti ir buvo prasiskolinęs greitųjų kreditų bendrovėms. „Priklausomybė lošimams ir uždaras lengvai dalijamų paskolų ratas pražudė mano sūnų“, – šiandien atvirauja vyras.
Dariaus tėvas įtaria, kad pirmąjį kreditą sūnus gavo dar būdamas nepilnametis. Tai – grubus įstatymo pažeidimas. Tačiau patikrinti sūnaus sąskaitos, kurią pats ir atidarė, Kazimierui neleidžia įstatymas.
Kada sūnus gavo pirmąjį kreditą, kiek tiksliai liko skolingas, Kazimieras šiandien pasakyti negali. Tam, kad sužinotų, vyras pats turėtų tapti sūnaus turto paveldėtoju. Šiuo atveju – greituosius kreditus dalijančių „kontorėlių“ skolininku.
Darius nebuvo tipinis lošėjas, dienas ir naktis leidžiantis kazino. Mat ten patekti galima tik nuo 21-erių. Nebuvo ir žaidimų automatų lankytojas. Kazimieras kurį laiką net neįtardavo, kad į azartinius lošimus, o vėliau ir skolas sūnus ėmė klimpti būdamas čia pat, namuose, prie kompiuterio.
Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Specialus tyrimas“ reportaže.
Psichologinės pagalbos telefonai (pokalbiai 8-800 linija yra nemokami)
Vaikų linija www.vaikulinija.lt – 116 111
Jaunimo linija www.jaunimolinija.lt – 8 800 28888
Vilties linija, psichologinė pagalba suaugusiems www.kpsc.lt – 8 800 60700
Pagalbos moterims linija – 8 800 66366
Linija Doverija (pagalba teikiama rusų kalba) – 8 800 77277
Dingusių žmonių šeimų paramos centras – 8 800 26161; 8 5 2773135
Psichologinė pagalba internetu:
Naujausi komentarai