„Išėjome į balkoną, ir viskas, daugiau nieko nepamenu. Atsipeikėjau tik Kauno klinikose“, – pasakojo moteris, su šeima gyvenanti Kaune, Kranto 7-ojoje gatvėje.
Ji pasakojo, kad šis vos 40 kv.m būstas yra socialinis. Jis daugiavaikei šeimai buvo paskirtas prieš aštuonerius metus. Per tą laiką užaugo ir savarankiškai gyventi išsikraustė penkios dukros. Namie dar liko du sūnus.
Atsikraustėme į supelijusį butą. Jį susiremontavome savo lėšomis, pasistatėme klozetą, įsirengėme virtuvę.
Moteris teigė, kad balkono, o ir viso buto būklė nerimą kėlė vos juos pamačius. „Atsikraustėme į supelijusį butą. Jį susiremontavome savo lėšomis, pasistatėme klozetą, įsirengėme virtuvę. Savivaldybė įdėjo duris, palopė grindis, kad neprasmegtume į pirmą aukštą“, – pasakojo kaunietė.
Nelaimė sukėlė paniką ne tik nukentėjusiosios šeimai, bet ir kaimynams. Jų balkonai, išskyrus vieną suremontuotą, yra „ant garbės žodžio“.
„Kauno dienos“ skaitytojos nuotr.
Kilo klausimas, kodėl apskritai naudotasi balkonu, jeigu buvo matoma, kad jis nesaugus. „Aštuonerius metus į jį ėjome, nieko nenutiko“, – dėstė moteris, po nelaimės namie besigydanti sunkiai sužalotą ranką. Anot jos, viską skauda, o ypač ranką ir sutrenktą koją, kurios vienas pirštų sutraiškytas. Ranka, kaip matyti nuotraukose, išdraskyta, taip ją įvardijo ir nukentėjusioji.
„Kauno dienos“ skaitytojos nuotr.
Gydytojai jai siūlė pasilikti ligoninėje, tačiau moteris nesutiko. „Namie du nepilnamečiai vaikai“, – tarstelėjo kaunietė.
Anot jos, dėl balkonų būklės kaimynai jau seniai rašė raštus būstų savininkei savivaldybei, tačiau atsakas – trūksta pinigų.
Kauno miesto savivaldybės Nekilnojamojo skyriaus vedėjas Donatas Valiukas „Kauno dienai“ teigė, kad kaunietės nupasakotoje istorijoje yra daug netikslumų ir koncentravosi ne į nelaimę ir jos padarinius, o į kaunietės elgesį.
Visų pirma, anot jo, nuomininkei suteiktas būstas prieš ketverius metus.
Šiuo metu panašių butų išnuomavimas yra net nesvarstomas ir jie nuomininkams nesiūlomi.
„Perimdama būstą pretenzijų nuomininkė neturėjo, tačiau per pastarąjį laikotarpį ji nuolat skundėsi įvairiais klausimais dėl buto stovio ir reikalingų remonto darbų, kurie pastoviai pagal jos prašymus savivaldybės lėšomis buvo atliekami“, – kalbėjo D.Valiukas.
Jis vardijo, kad buvo sumontuota nauja elektros instaliacijos sistema, nauji langai, krosnis, remontuotos lubos, sienos, dalis grindų bei atlikti kiti darbai.
„Į šį butą investuota nemažai savivaldybės lėšų, o buto būklė ir iš esmės jo kaip turto vertė bei patrauklumas nepadidėjo“, – konstatavo D.Valiukas.
Anot jo, didžiausia klaida buvo skirti socialinio būsto nuomai tokius butus, kurie reikalauja didelių investicijų ir dėmesio.
„Šiuo metu panašių butų išnuomavimas yra net nesvarstomas ir jie nuomininkams nesiūlomi“, – aiškino D.Valiukas.
„Kauno dienos“ skaitytojos nuotr.
Jis teigė, kad namą administruoja „Būsto valda“, o balkonas priskiriamas bendroms namo konstrukcijoms, už kurias ir atsakingas namo administratorius.
„Pažymėtina, kad nuomininkė už miesto suteiktą būstą yra įsiskolinusi daugiau kaip pusę tūkstančio eurų“, – pridūrė D.Valiukas.
„Būsto valda“: balkonus siūlysime demontuoti
Bendrovė „Būsto valda“ BNS teigia, kad namas, kuriame nutiko nelaimė, yra labai senos statybos, o nesaugius balkonus bus siūloma demontuoti.
„Tiek Kranto 7-osios gatvės, tiek kitų prastos būklės namų gyventojams siūlysime demontuoti esamus balkonus – tam, kad sumažintume riziką žmonių sveikatai ar gyvybei“, – BNS atsiųstame atsakyme teigia „Būsto valda“ Pastatų administravimo skyriaus vadovas Arūnas Armanavičius.
Jo teigimu, apie prastą balkonų būklę tiek gyventojai, tiek savivaldybė, kuriai priklauso dauguma butų, buvo informuoti.
„Gyventojai yra nubalsavę už balkonų remonto darbus, tačiau dėl nepakankamos sukauptų lėšų sumos buvo suremontuotas tik vienas balkonas. Tikimės, kad galėsime pradėti kitų balkonų remonto darbus kuo skubiau“, – teigia A. Armanavičius.
Penktadienį administratorius ruošiasi organizuoti susirinkimą ir su namo, kuriame nutiko nelaimė, gyventojais aptarti namo būklę ir jo kapitalinį remontą.
Naujausi komentarai