Ši devintą dešimtį pradėjusi kaunietė vakar pranešė, kad per kelis mėnesius iš jos buvo išviliota 20 500 eurų. O viskas prasidėjo nuo to, kad vasario pradžioje socialiniame tinkle „Facebook“ jai į draugus pasisiūlė asmuo, prisistatęs Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės majoru.
Kodėl jis panoro bendrauti su šia Kauno senjore, tapo aišku po maždaug mėnesį trukusio jų susirašinėjimo, kai jis įgijo naujosios savo draugės pasitikėjimą. Pirminiais duomenimis, tada jos paprašyta priimti siuntinį. Nepažįstamasis, nors neatmetama, kad tai galėjo būti ir moteris, teigė, kad neturi, į ką daugiau Lietuvoje kreiptis.
J. Kalinsko/BNS nuotr.
Ir senolė, kuri, panašu, kad buvo kamuojama vienatvės ir neturėjo su kuo pasitarti, kaip reaguoti į tokį nepažįstamo asmens pasiūlymą, sutiko padėti. Juolab, kad iš jos buvo prašoma tik anketinių, bet ne elektroninės bankininkystės duomenų.
Perdavus šiuos, ji netrukus pradėjo gauti pranešimus, susijusius su esą Lietuvon keliaujančiu siuntiniu. Pavyzdžiui, kad reikia susimokėti už jį į nurodytą sąskaitą PVM mokestį. Arba – už siuntinio patikrinimą rentgenu. Už tai geranoriškai nusiteikusi senolė padarė, kaip jai buvo liepta, 8 tūkst. eurų elektroninį pavedimą.
Pirminiais duomenimis, baigti šiuos žaidimus ir skubiai kreiptis į policiją ją paskatino kažkas iš giminaičių. Tik neaišku, kokiomis aplinkybėmis, – ar ji pagaliau nusprendė su kažkuo pasitarti, ar netyčia kažkam prasitarė, ar giminės ją prisiminė ir pasidomėjo, kaip ji gyvena.
Anot teisėsaugininkų, pradėjus tokius ikiteisminius tyrimus, jų sėkmė priklauso nuo to, kaip anksti galima auka į juos kreipiasi.
Šiuo atveju pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, įgyjant didelės vertės turtą. Už tai Baudžiamasis kodeksas grasina laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.
Naujausi komentarai