Pereiti į pagrindinį turinį

Pinigų plovimu kaltinamas Kauno studentas teisme nepasirodė

2016-03-08 16:24
BNS inf.
Pinigų plovimu kaltinamas Kauno studentas teisme nepasirodė
Pinigų plovimu kaltinamas Kauno studentas teisme nepasirodė / Reuters nuotr.

Vilniaus apygardos teismui antrą kartą iš eilės nepavyko išnagrinėti Generalinės prokuratūros pareiškimo vadinamoje bitkoinų byloje perduoti Olandijai kaunietį Audrių Girnį. Teisėjas Ernestas Rimšelis posėdyje antradienį pranešė, kad gauta medicininė pažyma, išduota antradienį, jog dėl ligos vyras negali dalyvauti teisme.

„Teismas kreipsis dėl ligos pobūdžio, ar iš tikrųjų ligos pobūdis neleidžia dalyvauti posėdyje“, – sakė teisėjas.

Pagal įstatymus, užsienio valstybei išduotinas asmuo privalo dalyvauti teismo posėdyje, prokuratūros prašymas jam nedalyvaujant negali būti nagrinėjimas.

Bylos nagrinėjimas atidėtas kovo 16 dienai.

Surengti svarstymo dėl lietuvio perdavimo Olandijai teismui nepavyko ir praėjusią savaitę. Tąkart taip pat pranešta, kad A.Girnys serga, tačiau teismui pateikta pažyma neatitiko keliamų tokioms pažymoms reikalavimų. Prokuratūra įžvelgė A.Girnio piktnaudžiavimą, nes, jos vertimu, dėl nuolat pateikiamų pažymų užsitęsė procesas.

Kaip skelbė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), Nyderlandų mokesčių ir muitų tarnyba, bendradarbiaudama su Lietuvos FNTT ir kitų užsienio valstybių teisėsaugos institucijomis, surengė tarptautinę operaciją, per kurią sulaikyta dešimt asmenų, įskaitant vieną lietuvį. Įtariama, kad jie siekė „išplauti“ apie 20 mln. eurų, gautų iš prekybos narkotikais ir ginklais.

Tarptautiniame tyrime, apimančiame Nyderlandų Karalystę, JAV, Australiją, Maroką ir Lietuvą, išaiškinta, kad vadinamuosiuose anoniminiuose interneto puslapiuose (Dark Web) prekiauta draudžiamomis prekėmis, kaip įtariama, narkotinėmis medžiagomis, ginklais. Paprastam vartotojui sunkiai prieinamuose anoniminiuose puslapiuose už įsigyjamas nelegalias prekes ir paslaugas buvo atsiskaitoma virtualia valiuta – bitkoinais. Ją vėliau virtualios valiutos prekeiviai – „išgrynintojai“ – iškeisdavo į grynuosius pinigus.

Su keliose užsienio valstybėse veikusia asmenų grupe siejamas Lietuvos pilietis Kaune studijuoja ekonomikos magistrantūrą, pagal studentų mainų programą jis yra gyvenęs ir studijavęs užsienyje. Nyderlandų teisėsaugininkai jį įvardija kaip vieną svarbiausių asmenų šioje grupėje.

Manoma, kad tarpininkavimo vaidmuo, bendraujant su nusikalstamu pasauliu, kauniečiui atnešė iki 15 proc. pelno. Įtariama, kad nusikalstama veika vykdyta nuo 2013 iki 2015 metų.

Kauniečiui, kaip ir kitiems įtariamiesiems, inkriminuojamas pinigų plovimas. Tarptautinės operacijos metu atlikta dešimtys kratų Nyderlanduose, Lietuvoje ir kitose valstybėse. Areštuotos prabangios transporto priemonės, grynieji pinigai, bankų sąskaitos ir kiti su nelegalioje prekyboje naudojamais bitkoinais siejami įrodymai.

FNTT vadovas Kęstutis Jucevičius yra pareiškęs, kad pinigų realizavimas per bitkoinus yra pavojingas reiškinys ir iššūkis teisėsaugai, nes per prekybą bitkoinais gali būti finansuojamas terorizmas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra