Kaip jau rašyta, vėlų pernykštės gruodžio 16-osios vakarą AB „DFDS Seaways“ kelte „Victoria Seaways“, plaukusiame iš Karslhamno (Švedija) į Klaipėdą, numušus priešgaisrinės sistemos purkštuką, iš jo pasipylusiu vandeniu buvo užlietos 42 keleivių kajutės.
Per tris minutes, kol situacija buvo suvaldyta, į kai kurias iš jų pribėgo iki 2 cm vandens.
Buvo 23.13 val. ir suveikusi kelto apsaugos sistema bei į kajutes tekantis vanduo sukėlė tarp tokios įvykių eigos nesitikėjusių keleivių, dalis kurių jau buvo nuėję gulti, paniką.
Suvaldę situaciją ir nuraminę keleivius, įgulos nariai turėjo griebtis ir specialaus siurblio kilusiems padariniams likviduoti. O kitą dieną, jau atplaukus į Klaipėdą, kviesti ir papildomą pagalbą su specialiais džiovintuvais.
Pasiekus Klaipėdą, apie šį incidentą buvo informuota ir vietinė policija, kuriai perduoti ir viešosios tvarkos kelte drumstėjai.
Vienas iš jų buvo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos, įsikūrusios Šančiuose, ugniagesys gelbėtojas. Į šią tragikomišką istoriją ir į visas šalies interneto svetaines jis pateko atostogų metu, grįždamas su metais vyresniu – 22-ejų metų draugu iš užsienio į Lietuvą.
Ugniagesys gelbėtojas prisipažino numušęs minėtą priešgaisrinės apsaugos purkštuką netyčia – beišdykaujant. Kai draugas paleido į jį kelto koridoriuje savo batą. Ir jis ketino mesti šį atgal. Tačiau dėl savo aukšto ūgio netyčia užkabino minėtą palubėje įrengtą purkštuką ranka, kurioje buvo draugo batas.
Duomenų, kad incidento metu išdaigininkai būtų buvę neblaivūs, per ikiteisminį tyrimą, pradėtą dėl neatsargaus turto sugadinimo, nenustatyta. Nors kelto apsauga, perdavus įtariamuosius policijai, buvo linkusi tai teigti. Tačiau, pareigūnams patikrinus jiems perduodamų įtariamųjų blaivumą, alkoholio matuoklis rodė nulius.
Anot šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavusios ir jį nutraukusios Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorės Kristinos Prialgauskienės, baudžiamajai atsakomybei dėl neatsargaus turto sugadinimo būtina ne tik tyčia, bet ir padaryta didelė žala, t. y. ji turi siekti ne mažiau, kaip 12 500 eurų.
Tuo tarpu, pats keltas savo nuostolius (nulaužto purkštuko pakeitimą nauju, kainą už aplietų patalpų džiovinimo paslaugas ir pan.) įvertino daugiau kaip 600 eurų. Dar apie 100 eurų incidento metu sušlapusius savo daiktus įkainavo ir vienas iš keleivių.
Prokurorės teigimu, nuostoliai keltui ir minėtam Lietuvos piliečiui jau atlyginti, sudarius su jais taikos sutartis.
Teisėsaugininkų sprendimo, kaip įvertinti jo tragikomišką nuotykį, Kauno ugniagesys gelbėtojas laukė nenušalintas nuo tarnybos. Jo vadovybė šiam savo pavaldiniui, kurio tarnybos priešgaisrinėje apsaugoje stažas – pusantrų metų, jokių priekaištų iki šio incidento neturėjo.
Naujausi komentarai