Pereiti į pagrindinį turinį

Ramina: cheminio pavojaus Kaune nebėra

2015-05-12 09:35

Kauno miesto savivaldybės atstovai patikino, kad grėsmę kėlęs 700 litrų talpos indas su chloro garų likučiais šiandien bus išvežtas. Anksčiau jį išgabenti esą buvo pavojinga.

Kauno miesto savivaldybės atstovai patikino, kad grėsmę kėlęs 700 litrų talpos indas su chloro garų likučiais šiandien bus išvežtas. Anksčiau jį išgabenti esą buvo pavojinga.

Nuo praėjusios savaitės konteineryje su vandeniu mirkusi statinė bus utilizuota. Savivaldybės Civilinės saugos skyriaus vyresnysis specialistas Vytautas Griškonis ramina, kad indas su pavojingais garais nebekelia jokio pavojaus.

Tiesa, netoli specialiąsias tarnybas ant kojų sukėlusio radinio augantys berželiai – nugeltę kaip rudenį. Specialistai aiškina, kad tai – dėl pliūptelėjusio chloro garų debesies.

Portalas kaunodiena.lt rašė, kad incidentas įvyko gegužės 7-osios popietę Taikos pr., kur traktorininkas stumdė žemes. Cheminės medžiagos pasklido, kuomet traktorius atkasė ir užkliudė talpą, iš kurios ėmė tekėti gelsvos spalvos chemikalai ir pasklido aitrus kvapas.

Iš aplinkinės teritorijos buvo evakuota apie 100 žmonių. Blogai pasijuto ir arčiausiai garuojančio skysčio buvęs „Autokaustos“ darbininkas. Vyras pasiskundė, kad jam sunku kvėpuoti, ir jis buvo nuvežtas į ligoninę.

Pažeistas indas buvo hermetizuotas, sustabdytas cheminės medžiagos nutekėjimas, po to, pasitelkus papildomą techniką, atvežtas transportavimo konteineris ir į jį perkeltas rastasis indas, surinktas galimai užterštas gruntas. Pavojinga teritorija buvo aptverta nuo pat incidento pradžios. Dėl to kilo nepatogumų šalia esančioms įmonėms.

„Tai nesuprantama biurokratija. Kodėl per tiek dienų nieko nedaroma? Patiriame labai daug nepatogumų, gal šešioms įmonėms užblokuotas privažiavimas į jų teritorijas“, – piktinosi netoliese veikiančios bendrovės „Petrašiūnų autoservisas“ atstovas Kęstutis.

Tačiau specialistai tikino, kad konteinerio su pavojinga talpa nebuvo galima judinti. Ugniagesiai-gelbėtojai, hermetizavę pavojingą talpą ir ją patalpinę į specialų konteinerį, tą talpą vėl praardė ir užpylė vandeniu. Tokiu būdu buvo pasiekta, kad chloras negaruotų.

Šeštadienį gelbėtojai dar papildomai konteinerį papildė vandeniu, nes dalis jo subėgo į statinę. „Šiandien įsitikinome, kad jokių pavojingų reakcijų konteineryje nevyksta ir vandenį su talpa saugu išvežti, – paaiškino Civilinės saugos skyriaus specialistas V.Griškonis. – Jei statinėje chloro būtų buvę daug, tai vandenyje būtų didelė druskos rūgšties koncentracija ir, suprantama, būtų žymiai pavojingiau“.

Neabejojama, kad talpa su chloru – sovietinių laikų palikimas. Spėjama, kad ji nelegaliai užkasta siekiant atsikratyti pavojingo turinio ir išvengiant papildomų utilizavimo mokesčių.

Likvidavimo darbus ketinama pradėti šiandien po pietų. Taip pat bus surinkta apie 1 kub. metrą grunto, kuris buvo užterštas užkliudžius statinę. Gamtai padaryti nuostoliai tebeskaičiuojami.

„Nukentėjo ir du beržai, gali būti, kad jie dar atsigaus. Bet aplinkoje neliko kenksmingų medžiagų“, – tikino Kauno regiono Aplinkos apsaugos departamento Kauno miesto agentūros vedėjas Eugenijus Vainalavičius.

Manoma, kad pavojingai garuojančio chloro neutralizavimas ir talpos likvidavimas Kauno miesto savivaldybei gali atsieiti kelias dešimtis tūkstančių eurų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų